חברה נוספת מסיטה אוניותיה מתעלת סואץ

חברת TMT תסיט את אוניותיה מנתיב הספנות המאוים על ידי פיראטים וכי 20 מכליות נפט בבעלותה יעבירו נפט מהמזרח התיכון לאירופה דרך כף התקווה הטובה


00:00 ,27.11.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת TMT תסיט את אוניותיה מנתיב הספנות המאוים על ידי פיראטים וכי 20 מכליות נפט בבעלותה יעבירו נפט מהמזרח התיכון לאירופה דרך כף התקווה הטובה
 
המשך השתוללות הפיראטים במפרץ עדן הביא חברות ספנות וחברות המפעילות אוניות ומכליות להסיט את נתיב השיט המקובל דרך תעלת סואץ לכף התקווה הטובה. חברת הספנות TMT מטייוואן, אחת מחברות הספנות הגדולות באסיה, הודיעה כי תסיט את אוניותיה מנתיב הספנות המאוים על ידי פיראטים וכי 20 מכליות נפט בבעלותה ימשיכו להעביר נפט גולמי מהמזרח התיכון לאירופה דרך כף התקווה הטובה.
 
בכך מצטרפת החברה לחברות מארסק ופרונט-ליין מדנמרק ומנורבגיה וחברות נוספות המפעילות מכליות נפט וגז טבעי אשר הודיעו על שינוי בנתיב השיט של אוניותיהן. מומחים בתחום הספנות צופים כי שינוי הנתיב יביא להארכה של 15 יום במסעותיהן של מכליות הנפט מהמפרץ לחופי הים התיכון.
 
על פי הערכות פעילים בשוק הנפט הגולמי היקף יצוא הנפט הגולמי מהמפרץ לאירופה במכליות מגיע ל-2.2 מיליון חביות נפט ביום ו-300 אלף חביות ביום מוצרי נפט כמו דיזל, שמנים וכדומה.