חודשה תנועת הסחורות היבשתית בין סעודיה לקטאר

החלטה זו היא תרגום להסכם אל-עולא מהחודש שעבר, שהביא לפיוס בין מדינות המפרץ לאחר המשבר שהחל ביוני 2017. נהגי משאיות המגיעים למעבר הגבול נדרשים להציג תוצאה שלילית של בדיקת נגיף קורונה


11:33 ,17.02.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

תנועת הסחורות בין קטאר לסעודיה חודשה ביום ראשון לאחר שרשויות המכס החליטו לפתוח את המעבר למשאיות לשני הכיוונים, תוך נקיטת אמצעי הזהירות הקשורים לווירוס קורונה.

 

מינהל המכס הקטארי אישר טיפול במשאיות במעבר אבו סמרה (110 ק״מ מדוחא) בתיאום עם הצד הסעודי במעבר סלווה (450 ק״מ מריאד), הקלה על הליכי מעבר הרכבים והשלמת הטיפול בנוסעים בזמן הקצר ביותר האפשרי. החלטה זו היא תרגום להסכם אל-עולא מהחודש שעבר, שהביא לפיוס בין מדינות המפרץ לאחר המשבר שהחל ביוני 2017.

 

לפני תחילת משבר, המעבר רשם תנועה של בין 600 ל -800 משאיות מדי יום, כך לפי נתונים שנמסרו על ידי הוועדה הקבועה לניהול מעבר אבו סמרה. בסך הכול, 16% ממוצרי המזון המיובאים לקטאר הגיעו דרך המעבר היבשתי הזה עם סעודיה.

 

יצוין כי נהגים המגיעים למעבר נדרשים להציג תוצאה שלילית של בדיקת נגיף קורונה שהונפקה על ידי רשויות הבריאות בערב הסעודית ותוקפה פחות מ-72 שעות לפני מועד הכניסה למעבר הגבול באבו סמרה.