ירדן והרשות הפלסטינית יחתמו על הסכם סחר חופשי

הצדדים סיכמו על הפעלת גשר האמיר מחמד בבקעת הירדן וכן על בחינה של חיבור רשתות המכס של ירדן והרשות הפלסטינית


00:00 ,30.04.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

הצדדים סיכמו על הפעלת גשר האמיר מחמד בבקעת הירדן וכן על בחינה של חיבור רשתות המכס של ירדן והרשות הפלסטינית
 
ירדן והרשות הפלסטינית סיכמו על חתימה על הסכם סחר חופשי ביניהן. במפגש הוועדה המשותפת העליונה ברבת עמון סיכמו שר התעשייה והמסחר הירדני עאמר אלחדידי ושר הכלכלה ברשות הפלסטינית מחמד כמאל חסונה להזמין את ישראל לדיונים בנושא, בהיותה צד מרכזי בקשרי הסחר בין הרשות הפלסטינית וירדן. הצד הפלסטיני הודיע כי יבחן את הרחבת רשימות A1 ו-A2 בפרוטוקול פריז במסגרת הוועדה הישראלית - פלסטינית המשותפת על מנת לכסות את כל המוצרים והסחורות הנסחרים בין הצד הפלסטיני ובין ירדן.
 
ירדן מצדה חזרה והביעה את תמיכתה בהצטרפות הרשות הפלסטינית להסכם אזור הסחר החופשי המזרח תיכוני/הערבי "אגדיר" בו שותפות גם מצרים, תוניסיה ומרוקו, וסוכם כי משרד הכלכלה ברשות הפלסטינית יגיש בקשת הצטרפות רשמית ליחידת התיאום של ההסכם ולאיחוד האירופי. הצדדים סיכמו להרחיב את שיתוף הפעולה והתיאום ביניהם בכל הקשור להסדרים ותוכניות אזוריות בתחום ההובלה היבשתית והתשתיות דוגמת  med BridgeEuro ופרויקטים אזוריים דוגמת תעלת הימים Corridor for Peace and Prosperity.
 
עוד סוכם להאיץ את מפגש ראשי המכס של הצדדים הירדני והפלסטיני על מנת לבחון את חיבור רשתות המכס של ירדן והרשות הפלסטינית באמצעות מערכת ASYCUDA.
 
בתחום התובלה סיכמו הצדדים הירדני והפלסטיני לפעול לבנייתו מחדש והפעלתו של גשר האמיר מחמד  בבקעת הירדן, על מנת להגדיל את היקף חילופי הסחר בין הרשות הפלסטינית וממלכת ירדן, אשר הגיע בשנת 2007 ל-50 מיליון דינר ירדני (70 מיליון דולר) וברבעון הראשון של שנת 2008 ל-15 מיליון דינר ירדני (21 מיליון דולר). 
 
כמו כן סיכמו הצדדים הירדני והפלסטיני להמשיך לבחון עם ישראל את נושא השילוח Door to Doorעל מנת להגיע להסכם עם ישראל להסרת כל המכשולים העומדים בפני הביצוע.