ירדן: חיבור מסילות הרכבת עם ישראל - רק לאחר פתרון הבעיה הפלסטינית

לדברי המנהל הכללי של משרד התחבורה הירדני, חיבור כזה לא תוכנן כלל במסגרת התוכניות לחיבור מסילות הברזל של ירדן עם שכנותיה סוריה, עיראק וערב הסעודית


00:00 ,23.12.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

לדברי המנהל הכללי של משרד התחבורה הירדני, חיבור כזה לא תוכנן כלל במסגרת התוכניות לחיבור מסילות הברזל של ירדן עם שכנותיה סוריה, עיראק וערב הסעודית

 

ירדן מגיבה לידיעות על תוכניות לחיבור רשתות מסילות הברזל של ישראל עם שכנותיה ממזרח. המנהל הכללי של משרד התחבורה הירדני, מוהנד אלקצ'אה, קבע כי לא יתבצע חיבור של מסילות הברזל עם ישראל אלא לאחר מציאת פתרון מדיני לבעיה הפלסטינית.

 

הבכיר הירדני הבהיר כי, חיבור כזה לא תוכנן כלל במסגרת התוכניות לחיבור מסילות הברזל של ירדן עם שכנותיה סוריה, עיראק וערב הסעודית. לדבריו, חיבור מסילות הברזל עם ישראל מחייב מציאת פתרון מדיני אשר יתבטא בהקמת מדינה פלסטינית, וציין כי מדובר בפרויקט חיוני אשר יסיע לפיתוח המדינה הפלסטינית עם הקמתה.

 

דבריו של המנהל הכללי של משרד התחבורה הירדני נמסרו במסגרת הצגת התוכניות של הפרויקט הלאומי לפיתוח רשת מסילות הרכבת ברחבי הממלכה וחיבורה למדינות השכנות. ירדן וסוריה מקדמות תוכנית לחיבור מסילות הברזל מצפון לדרום באורך של אלף קילומטר מגבול סוריה ועד עקבה דרך הערים מפרק וזרקא בירדן, ואילו במקביל מתוכננת מסילת ברזל ממזרח למערב אשר תחבר מגבול עיראק עד לגבול הסעודי דרך שטחי הממלכה באורך של 400 קילומטר.

 

על פי התכנון תנוע רכבת המטען במסילות אלה במהירות מירבית של 120 קילומטר בשעה ואילו רכבות הנוסעים תוכננו לנסיעה במהירות מירבית של 160 קילומטר בשעה. רוחב פסי הרכבת מתוכנן לעמוד על 1,435 מילימטר על פי התקן הבינלאומי.