שר היזמות והעסקים הקטנים והבינונים של האמירויות ביקר בישראל

השר ליזמות ועסקים קטנים ובינוניים בממשלת איחוד האמירויות מלווה במנכ״ל משרד הכלכלה והתעשייה ומנהל הסוכנות לעסקים ביקרו אתמול במרכז מעוף תל אביב


10:58 ,24.11.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

ד״ר אחמד בלהול אל פלאסי, השר ליזמות ועסקים קטנים ובינוניים בממשלת איחוד האמירויות הערביות ביקר אתמול במרכז מעוף תל אביב, מגופי השטח של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה. הביקור התקיים באירוחו של ד״ר רון מלכא, מנכ״ל משרד הכלכלה והתעשייה, אליהם הצטרף רן קיוויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינויים במשרד הכלכלה והתעשייה וגורמי מקצוע נוספים ממשרדי הכלכלה והחוץ.

 

השר האמירתי, אשר מבקר בישראל בראש משלחת של גורמי ממשל, האמונים על נושא העסקים הקטנים והבינוניים מאיחוד האמירויות הערביות, גורמים מטעם השגרירות של איחוד האמירויות בישראל ובכירים ב-Dubai Future Foundation (DFF)  (קרן העתיד של איחוד האמירויות), ביקש לערוך היכרות מעמיקה עם סקטור העסקים הקטנים והבינוניים של ישראל, ללמוד כיצד פועלת ומסייעת מדינת ישראל לעסקים הבינוניים והקטנים ולהתרשם מהיוזמות של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים ומערך סניפי המעוף.

 

במינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה, ציינו כי ד״ר אחמד בלהול אל פלאסי הוא בעל PhD מאוניברסיטת סר ג׳ונס מונש באוסטרליה. לפני מינויו לשר, כיהן כשר החינוך בשנים 2016-2020. לפני כן, כיהן כמנכ״ל חברת האנרגיה של אבו דאבי Masdar, כמנהל אסטרטגיה בכיר במחלקת התיירות והמסחר של דובאי, וכסמנכ״ל תעשיות בקרן העושר מובאדלה. אל פלאסי הוא גם נשיא הסוכנות לחלל של איחוד האמירויות ובזמן כהונתו פותח הלווין- Misbar Al Amal והושק ב- 2020 כחלק מהמאמץ הלאומי לחקר מאדים.

 

מנכ״ל משרד הכלכלה והתעשייה, ד״ר רון מלכא: ״שמחתי להציג בפני השר את חשיבות העסקים הקטנים והבינוניים כמנוע צמיחה לכלכלה הישראלית. העסקים הקטנים והבינוניים מחזקים את הכלכלה המקומית, יוצרים מקומות עבודה ויוצרים סביבה תחרותית. הצגתי יחד עם אנשי הסוכנות לעסקים את הכלים שפיתחנו בישראל לקידום העסקים ודנו באפשרויות לשתף פעולה בין המדינות בנושא זה. אין לי ספק כי היזמים, התעשיינים והיצואנים שהגיעו למפגש היום, ייהנו מפירות שיתוף פעולה זה וישמשו בעצמם כחוד החנית ליצירת גשרים והעמקת הקשרים הקיימים בין המדינות וקהילת העסקים״.