תורכיה: ארגז נשק נמצא בחיפוש במטוס איראני

מקורות בתורכיה מדווחים כי במטוס האיראני שאולץ לנחות ביום שבת בשדה התעופה של העיר דיארבכר בדרום מזרח תורכיה, נמצאה קופסה המכילה מקלעים


00:00 ,23.03.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

מקורות בתורכיה מוסרים כי נמצא נשק במטענו של המטוס האיראני אשר אולץ לנחות ביום שבת בשדה התעופה של העיר דיארבכר בדרום מזרח תורכיה. המטוס מדגם איליושין אולץ על ידי שלטונות תורכיה לנחות בשדה התעופה של דיארבכר בעת שחצה את התחום האווירי של תורכיה בטיסה מטהראן לחלב שבסוריה.

לאחר חיפוש במטוס אשר מטענו הוצהר כחלקי חילוף למכוניות, התגלתה קופסה ובה מקלעים. צוות המטוס המונה שבעה איש מסר בעדותו במשטרה כי הימצאות הקופסה במטוס היא דבר שבשגרה ונובעת מסיבות ביטחון.

על פי הדיווחים מתורכיה, שלטונות תורכיה החרימו את הקופסה המכילה מקלעים והתירו למטוס להמריא לדרכו. מקור במשרד החוץ התורכי מסר כי, החיפוש במטוס המטען האיראני הוא דבר שבשגרה.

נזכיר כי, בשבוע שעבר ערכה תורכיה פעמיים חיפושים בשני מטוסי מטען איראנים שחצו את התחום האווירי שלה בדרכם מטהראן לחלב אחר שאולצו לנחות בשדה התעופה של דיארבכר. התקשורת התורכית מדווחת כי החיפושים במטוסי המטען האיראנים מתבצעים בעקבות בקשה של ארצות הברית לבדוק את אין במטענם "ציוד צבאי או גרעיני חשוד".