מכון היצוא יקים מאגר מידע לחברות העוסקות בשירותי תוכנה ומיחשוב

היצוא בתחום ב-2013 עמד על 8.4 מיליארד דולר. מדובר בענף בו צפוי הגידול השנתי לעמוד על 5.4%. ביוני יקיים מכון היצוא, בשיתוף משרד הכלכלה, את כנס הפינטק הראשון


13:28 ,09.03.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

במכון היצוא הוחלט להשיק השנה תוכנית פעולה ייחודית ליצואנים בתחום הטכנולוגיה לפיננסים.

 

במסגרת התוכנית מקים מכון היצוא מאגר מידע נרחב על החברות בארץ העוסקות בתחומים הללו, כאשר מטרתה הינה לסייע לאותן חברות להשתלב בתעשיית הטכנולוגיה הפיננסית (פינטק) העולמית, שהיקפה נאמד השנה על ידי חברת המחקר גרטנר בכ-470 מיליארד דולר, מתוכם כ-234.6 מיליארד דולרים בתחומי שירותי תוכנה ומיחשוב לתחום הבנקאות והפיננסים. על פי גרטנר, היקף זה צפוי לגדול בשנים הקרובות בשיעור שנתי ממוצע של 5.4%.

 

בנוסף, בחודש יוני יקיים מכון היצוא, בשיתוף משרד הכלכלה, את הכנס הבינלאומי הראשון לעולם הפינטק, בו ישתתפו בכירים מתעשיית הבנקאות העולמית. כמו כן, במהלך השנה הקרובה יערכו לחברות מפגשים עסקיים במדינות יעד שונות עם חברות מובילות בתחום, ביניהן בנקים, חברות כרטיסי אשראי וסליקה, עם דגש על מדינות צומחות כמו סין, הונג קונג, וייטנאם והודו.

 

ענף הבנקאות נחשב במשך שנים ארוכות לענף שמרן, השוקט על שמריו, אולם בשנים האחרונות, עם השינויים הטכנולוגיים המהירים והנגישות הגוברת למידע, גם בענף זה החלה פעילות ערה של חברות הזנק, המציעות פתרונות ייחודיים לצרכי יחידות ה–IT  של מוסדות פיננסיים ובנקים בארץ ובעולם.

 

היצוא הישראלי של שירותי התוכנה והמיחשוב הגיע השנה לכ-8.4 מיליארד דולר, צמיחה של 5%. זהו ענף היצוא השני בגודלו מבין ענפי היצוא הישראלי, אחרי יצוא הכימיקלים, ענף המהווה כרבע מסך יצוא השירותים הכולל ונמצא בתהליך של צמיחה מתמדת. זאת בניגוד לקיפאון בייצוא הישראלי בשנתיים האחרונות.

 

אמרה מנהלת ענף התוכנה וטכנולוגית המידע במכון היצוא יפית כץ-רובין: "במהלך העשור האחרון חלה עלייה של כ-200% ביצוא שירותי התוכנה והמיחשוב מישראל. זאת בשונה מהמגמה המאפיינת את יצוא הסחורות בשנתיים האחרונות. אנו חשים בשטח את הצורך בסיוע לחברות הפועלות בתחום הטכנולוגיה הפיננסית ובייחוד לחברות הקטנות. מכאן נוצרה תוכנית לתחום, המתפתח בקצב מהיר ומרשים".