נחתם הסכם שיתוף פעולה עם ענקית הטלקום Orange צרפת

מדובר בהסכם החמישי הנחתם בין המדען הראשי במשרד הכלכלה לבין תאגיד צרפתי וכן החמישי מול חברת טלקום


00:00 ,20.11.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

טקס החתימה על הסכם שיתוף פעולה בין תאגידים עם ענקית הטלקום הצרפתית Orange צרפת (France telecom) נערך בלשכת המדען הראשי במשרד הכלכלה אבי חסון.

טקס החתימה נערך במסגרת אירועי יום חדשנות צרפת-ישראל. בטקס נכחו נשיא צרפת, נשיא המדינה וראש ממשלת ישראל.

בטקס החתימה מול המדען הראשי נכחו נשיא Orange צרפת והשרה הצרפתית Fleur Pellerin, הממונה על חברות קטנות ובינוניות, חדשנות וכלכלה.

מסלול התאגידים בלשכת המדען הראשי מציע מסגרת לשיתוף פעולה טכנולוגי בין חברות ישראליות לתאגידים רב-לאומיים. על פי ההסכם, המדען הראשי מסייע לחברה רב-לאומית באיתור טכנולוגיות ישראליות העונות לצורכי התאגיד, ומעניק תמיכה כספית למימון המו"פ הנדרש להשלמת הפיתוח.

התאגיד הרב-לאומי תומך בפרויקט המשותף בסיוע שווה ערך למענק המדען, אם בהשקעה כספית ואם דרך השאלת כוח אדם, ציוד פיתוח, יעוץ טכנולוגי ורגולטורי, הכוונה שיווקית וכו. בדרך זו, עוזר התאגיד לחברה הישראלית לצמוח ופותח בפניה אפשרויות שיווק בחו"ל.

חסון: "ההסכם מול Orange מהווה נכס אמיתי לתעשייה הישראלית ומניח את הבסיס לשיתופי פעולה טכנולוגים נרחבים בין חברות תקשורת וניו מדיה ישראליות לתאגיד הצרפתי הענק. ענקי הטלקום העולמיים, ובעיקר האירופיים, מגלים עניין רב בישראל, דבר המעיד על ההזדמנויות הטכנולוגיות והעסקיות המיוחדות שהיא מייצרת בעבורם".

עד היום חתמו 31 תאגידים רב-לאומיים על הסכם שיתוף הפעולה עם המדען הראשי, ביניהם אינטל, IBM, אורקל, GE, פיליפס וקוקה קולה.

הסכם השת"פ עם אורנג' הוא החמישי עם תאגיד צרפתי והחמישי עם חברת טלקום. בכך משלים המדען את מעגל חתימה ושת"פ עם כל חברות הטלקום הגדולות באירופה: טלקום איטליה, בריטיש טלקום (BT), דויטשה טלקום (DT), טלפוניקה ספרד וכעת גם Orange צרפת.