איגוד לשכות המסחר אירח משלחת של בכירים מהעיר צ׳ינגדאו בסין

העיר צ׳ינגדאו משמשת כשער לוגיסטי מרכזי לכל חברה זרה המעוניינת לחדור לשוק הסיני בצפון מזרח המדינה. אמיר שני, סגן נשיא איגוד לשכת המסחר: ״מדובר בהזדמנות פז עבור חברי הלשכה לפתח קשרי מסחר נוספים עם סין״


12:19 ,05.06.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

סגן נשיא איגוד לשכות המסחר אמיר שני אירח השבוע (2.6.19) משלחת ממשלתית בכירה מהעיר צ׳ינגדאו בסין, בראשות מזכיר המפלגה של העיר, מר וואנג צ׳ינג- סיאן. האירוע התקיים במלון דוד אינטרקונטיננטל בתל-אביב.

 

העיר צ׳ינגדאו משמשת כשער לוגיסטי מרכזי לכל חברה זרה המעוניינת לחדור לשוק הסיני בצפון מזרח המדינה. הנמל הימי בעיר הינו אחד הנמלים העסוקים והעמוסים במדינה, והיא נחשבת כנקודה משמעותית באסטרטגיה הסינית של מדיניות דרך המשי החדשה המכונה One belt, One Road.

 

אמיר שני, סגן נשיא איגוד לשכות המסחר, ציין כי ״אנו רואים בהגעת המשלחת מצ׳ינגדאו עדות נוספת לחיזוק הקשר בין סין וישראל. מדובר בהזדמנות פז עבור חברי הלשכה לפתח קשרי מסחר נוספים עם סין״.

 

לדברי וואנג צ׳ינג- סיאן, מזכיר המפלגה של העיר צ׳ינגדאו, ״אני מוביל את המשלחת הזו בגאווה על מנת לקדם את הסחר והקשר הטוב בין שתי המדינות שלנו. חתמנו על MOU עם איגוד לשכות המסחר בשנת 2017 ומדהים לראות את ההתקדמות הטכנולוגית של ישראל בזמן קצר כל כך״.

 

במשלחת לקחו חלק ראשי חברות ענק דוגמת Hisense, Haier, Qingdao Beverage Group, Water Group, Wintec ואחרות, והיא מורכבת מחברות בסקטורים מגוונים, כגון: אלקטרוניקה, לוגיסטיקה, מזון ומשקאות, תשתיות, תחבורה ועוד, המחפשות שיתופי פעולה עם חברות ישראליות. מהצד הישראלי השתתפו באירוע כ-100 נשות ואנשי עסקים, מארגונים וחברות גדולות במשק כגון, צים, כיל, החברה לישראל, נמל חיפה, PWC, בית חולים איכילוב ועוד.

 

סין היא הכלכלה השנייה בגודלה בעולם והיא אחת מהמדינות המתפתחות טכנולוגית במהירות, עם קצב צמיחה הצפוי להישאר סביב 6% בשנים הקרובות, הודות למנהיגות כלכלית חכמה של הממשלה הסינית. אף על פי שהיחסים הדיפלומטיים בין שתי המדינות שלנו צעירים יחסית, הרי שבעשרים ושבע השנים האחרונות יכולים לשמש מודל לאופן שבו ניתן ליצור יחסים פורייה וחיוביים בתוך פרק זמן כה קצר. לפני עשרים ושבע שנים, היקף הסחר הכולל בין סין לישראל היה רק ​​50 מיליון דולר. בשנת 2018, הנפח הכולל של הסחר הבילטראלי הגיע כ-13 מיליארד דולר, פי מאתיים וחמישים לעומת 1992.

 

בתמונה מימין: :מר דזאנג יונג-סין, שגריר סין בישראל, וואנג צ׳ינג- סיאן, מזכיר המפלגה של העיר צ׳ינגדאו, אמיר שני, סגן נשיא איגוד לשכות המסחר, מתן שפרן, מנהל דסק סין, מנהל סחר חוץ, משרד הכלכלה והתעשייה, יואב דופלט, מנכ״ל החברה לישראל.