סעודיה פועלת להפיכתה למרכז לוגיסטי עולמי

התכנית כוללת חבילת יוזמות שמטרתן להפוך את ערב הסעודית למרכז לוגיסטי עולמי באמצעות חיבור בין שלוש יבשות- אסיה, אירופה ואפריקה


10:40 ,24.05.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

למרות ההשלכות הנמשכות של נגיף קורונה, סעודיה הודיעה על שיתוף פעולה ממשלתי בכדי להתחיל ביישום פרויקט ענק שיהפוך אותה למרכז לוגיסטי עולמי. הדבר יבוצע על ידי על ידי יישום תכנית להקמת מסדרונות מעבר מסחריים שיחברו את נמלי הים ושדות התעופה הסעודיים, כך שתואץ הפעילות הבינלאומית בתחום ההובלה והיצוא מחדש.

 

אמש חשפה "הרשות הכללית לנמלים", בשיתוף עם מגזרים ממשלתיים אחרים, את תחילת העבודות ליישום התכנית שהיא חלק מחבילת יוזמות להפוך את ערב הסעודית למרכז לוגיסטי עולמי וזאת באמצעות חיבור בין שלוש יבשות- אסיה, אירופה ואפריקה. צעד זה נחשב לאחד מעמודי התווך של התוכנית הלאומית לפיתוח תעשיה ולוגיסטיקה הנכללת במסגרת "חזון 2030" שנועד לגוון את הכנסות סעודיה מעבר למגזר הנפט.

 

הפרויקט החל בעצם כבר בשבוע שעבר באמצעות חיבור אפקטיבי מאזור הייצוא מחדש של נמל הים בג'דה, נמל הים הראשי של הממלכה. החיבור הניסיוני בוצע באמצעות השותף האסטרטגי והמפעיל של האזור, חברת "לוגי פוינט", בשטח של מיליון מ"ר. המטען יצא מהאזור בנמל ג'דה במסדרון מיוחד לשדה התעופה הבינלאומי ע"ש המלך עבדלעזיז ומשם יצא ליעדו הסופי בהולנד. יצוין כי לוגי פוינט נחשבת לחברה המובילה בסעודיה בתחום הפעלת פארים לוגיסטיים.