חדשנות חקלאית

12 חברות ישראליות יציגו בביתן של מכון היצוא בשיתוף משרדי הכלכלה והחקלאות בתערוכת הלוגיסטיקה החקלאית הגדולה והחשובה בעולם בברלין


11:56 ,03.02.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

ביוזמת מכון היצוא ובשיתוף משרדי הכלכלה והחקלאות יציגו 12 חברות ישראליות בביתן ישראל מגוון מוצרים חדשניים במסגרת תערוכת Fruit Logistica 2015.

 

התערוכה תיפתח מחר (ד') בברלין. היא נחשבת כחשובה והמובילה בעולם לתוצרת ולוגיסטיקה חקלאית. בתערוכה משתתפים כ-2,600 מציגים  ומבקרים בה כ-62 אלף איש מרחבי העולם.

 

על פי נתוני מכון היצוא, בשנת 2014 יצוא ענף פירות וירקות טריים הסתכם בכ-969 מיליון דולר, ירידה של כ-17% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. עיקר הירידה כתוצאה  מירידה של כ-21% ביצוא לאיחוד האירופאי, המהווה כ-57% מיצוא הענף. 

 

מנהלת תחום תוצרת טרייה במכון היצוא יערה שמעוני: "בשנה האחרונה התמודדו החקלאים הישראלים עם אתגרים לא פשוטים  מול השוק הרוסי ומול שוקי היורו. חוזקתם של יצואני החקלאות הישראלית היא בתוצרת באיכות גבוהה, אספקה רב-עונתית, זמן הגעה קצר לשוק וחיי מדף ארוכים. הביתן הלאומי הינו תצוגת תכלית של המוצרים האיכותיים הייחודים והחדשניים שמייצרים החקלאים הישראלים".

 

הניספחויות המסחריות באירופה, בהן הנספחויות בברלין, מינכן וורשה, תיאמו פגישות לחברות הישראליות בתערוכה עם חברות אירופאיות. לדברי חמדת שגיא, הנספחת המסחרית של משרד הכלכלה הישראלי בברלין: "12 החברות המציגות בביתן הלאומי השנה משקפות את החדשנות והאיכות הישראלית, שבאה לידי ביטוי לא רק בתחומי ההייטק, אלא גם בענף החקלאות והתוצרת הטרייה. מטרת הנספחות בברלין היא לחשוף בפני הצרכנים הגרמנים  את המגוון  הרחב של  התוצרת הישראלית ולהביאו למדפי רשתות השיווק הגרמניות באמצעות תיאום פגישות בביתן עם קניינים, יבואנים ועוד".

 

טקס הפתיחה הרשמי של ביתן ישראל יתקיים במעמד מנכ"ל מכון היצוא עופר זקס, שגריר ישראל בגרמניה יעקב הדס-הנדלסמן, הנספחת המסחרית של משרד הכלכלה בברלין חמדת שגיא, ובהשתתפות נציגי החברות המשתתפות בתערוכה.