קוקה קולה חותכת מוצרים לטובת פישוט שרשרת האספקה

החברה הודיעה על הפסקת ייצור מותג המיצים Odwalla בסוף יולי. מנכ״ל קוקה קולה: מבצעים רציונליזציה של המוצרים על מנת להתמודד טוב יותר עם לחצי האספקה בזמן מגיפת הקורונה


13:08 ,23.07.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

מנכ״ל חברת קוקה קולה, ג׳יימס קווינסי, אמר בשיחה עם אנליסטים ביום שלישי כי החברה מבצעת ״עבודת רציונליזציה של מוצרים״ ומרחיבה את האסטרטגיה ממוצרים בודדים למותגים שלמים.

 

החברה עושה זאת על מנת לפשט את אסטרטגיית הפעולה שלה ולהתמודד טוב יותר עם לחצי האספקה בזמן מגיפת הקורונה. מנכ״ל החברה ציין כי המגיפה העולמית גרמו לחברה להרחיב ולהאיץ את צמצום מגוון המוצרים לטובת שיפור בביצועים התפעוליים, השוליים והמכירות.

 

קווינסי ציין כי ״בתחילת המגיפה, המטרה שלנו היתה תעדוף חסר רחמים של מוצרי הליבה שלנו, וזאת על מנת לחזק את עמידות שרשרת האספקה שלנו. מה שלמדנו בחודשים האחרונים והתובנות שקיבלנו הודות לרציונליזציה של מוצרים לפי מק״ט (SKU) שכנעו אותנו להעמיק עוד יותר את ההזדמנות הזו כדי לייעל את המותגים שלנו״.

 

דוגמה חיה לאסטרטגיה החדשה של החברה הגיעה עם ההודעה כי קוקה קולה תפסיק לייצר את מותג המיצים Odwalla עד סוף יולי ותקצץ 300 עובדים וכ-230 משאיות מפעילות הקירור שלה שהיא מפעילה היישר לצרכן (Direct Store Delivery).

 

על פי הודעת החברה  מסתמן כי מדובר בקיצוץ קבוע שיישאר ללא שינוי גם לאחר שהמגיפה תחלוף.