בואו להשקיע בישראל

הממונה על השקעות זרות ושיתוף פעולה תעשייתי במשרד הכלכלה זיוה איגר השתתפה בכנס לרכש גומלין בקליפורניה


11:37 ,14.05.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

 

"ישראל היא המקום הנכון ביותר להזדמנויות חדשות בתחום ההשקעות והסכמי רכש הגומלין, הן ברמת היצירתיות והאטרקטיביות והן ברמת מערכת היחסים הפרודוקטיבית וארוכת הטווח".

 

כך אמרה הממונה על השקעות זרות ושיתוף פעולה תעשייתי במשרד הכלכלה זיוה איגר, המשתתפת בכנס GOCA לרכש גומלין המתקיים בקליפורניה. בכנס משתתפים מאות נציגים של ארגוני רכש גומלין, חברות מובילות ונציגי מדינות מכל העולם, במטרה לעודד שיתופי פעולה ומסחר בין חברות ומדינות.

 

השתתפות איגר בכנס באה במטרה לאתגר חברות ותיקות להרחיב השקעות בישראל ולעודד חברות חדשות לפתוח בפעילות. היא סקרה בפני באי הכנס את יתרונותיה של ישראל וההשקעה בה, לרבות את מגוון החברות, המובילות טכנולוגית וברמת השירותים לצד, התמריצים שמציעה ישראל לחברות הבוחרות להשקיע בה.

 

איגר אמרה בכנס: "הפגישות עם החברות המובילות בעולם הוא חלק ממהלך רחב של היחידה להשקעות זרות ושיתוף פעולה תעשייתי במשרד הכלכלה, שמטרתו הפיכת רכש גומלין המחויב בחוק, לאטרקטיבי עבור המשקיעים בישראל, וזרז בפני עצמו לעידוד משקיעים חדשים. מדינת ישראל נמצאת בחזית הקדמה הטכנולוגית במגוון משמעותי של תחומים ואותם ניתן להציע למשקיעים בישראל".

 

איגר הוסיפה, כי בשנת 2014 עמד היקף ההשקעות הזרות בישראל על למעלה מ-6 מיליארד דולר, שתועלו להרחבת התעסוקה, קידום הפריפריה והשבחת המוצר, הידע ותדמית ישראל בעולם. בשנת 2013 עמד היקף רכש הגומלין בישראל על 2.8 מיליארד דולר.

 

איגר: "משרד הכלכלה פועל על מנת להגדיל את היקף ההשקעות הזרות בישראל, תוך מימוש מטרות לאומיות רחבות. העולם משתנה ואנחנו חייבים להתאים את עצמנו לשינויים, על מנת שנוכל לממש את הפוטנציאל של המשק הישראלי. יש לנו יכולת לשלב בין רכש גומלין להשקעות בתעשיות מתפתחות ליצירת הזדמנויות פיתוח חדשות, הקמת מפעלים עתירי ידע ובניית מרכזים יצרניים ומחקריים עם התמחות עולמית".