חברת DSV ערכה יום עיון בנושא יצוא דו שימושי

כ-60 מלקוחות החברה בהם יבואנים ויצואנים הגיעו על מנת להעשיר את הידע הקיים וזכו לשמוע את טובי המומחים בהם עמירם הלוי, דוד חורי וירון כהן


13:16 ,11.01.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת DSV בשיתוף מנהל המכס ומשרד הכלכלה, קיימה יום עיון בנושא יצוא דו שימושי, שמטרתו להעמיק את ידע הלקוחות ולספק כלים למילוי תקין של מסמכי היצוא.

 

חברת DSV אירחה במשרדיה שבלוד כ-60 מלקוחותיה, יבואנים ויצואנים כאחד, ליום עיון מקצועי שעסק במגמות ושינויים בסחר חוץ של מדינת ישראל  והתמקד בנושא הפיקוח על יצוא דו שימושי, חומרים וציוד שנועדו מעיקרם לשימוש אזרחי ומתאימים גם לשימוש ביטחוני.

 

יום העיון נפתח בהרצאתו של מר עמירם הלוי, מנהל תחום פיקוח על יצוא דו שימושי במשרד הכלכלה והתעשייה, אשר סקר בהרחבה את משטרי הפיקוח על היצוא של מוצרים, ידע ושירותים דו-שימושיים המפוקחים על ידי משרד הכלכלה.

 

מיד אחריו העביר הרצאה מר דוד חורי, מנהל מחלקת היצוא וכללי מקור במנהל המכס, אשר סקר את המגמות והשינויים בסחר חוץ של מדינת ישראל, וכן את תהליך היצוא ודרכי האכיפה בייצוא מוצרים דו שימושיים ועדכונים בנושא תצהיר יצואן.

 

בהמשך מר ירון כהן, מפקח על היצוא הביטחוני והדו שימושי במחלקת יצוא וכללי מקור במנהל המכס, הרצה בנושא משטרי פיקוח, טובין מפוקחים, הנפקת רישיונות יצוא וטיפים לעבודה מול המכס.

 

יהלומית ברזילי, סמנכ"לית השילוח של DSV, סיכמה: "אנו קשובים לצרכים המשתנים של הענף ומשקיעים רבות בהעמקת הידע הן ללקוחות והן לעובדים".

 

יצוין כי למרות שהוארכה תקופת הסבלנות לאכיפה אקטיבית של חובת מילוי תצהיר יצואן, חובת העמידה בחוקיות יצוא והצגת רישיונות יצוא רלוונטיים לא השתנתה.