התמ"ת: אכן קיים קושי בקבלת ויזה לאנשי עסקים ירדנים

מחלקת מזרח תיכון במינהל סחר חוץ במשרד התמ"ת מציינת בתגובה למכתבו של שלמה שרון כי "מחלקת מזה"ת עושה מאמצים חוזרים ונשנים על מנת לאפשר קבלת הויזות, לעיתים ללא הצלחה" וכי הנושא הובא בפני גורמים במשרד החוץ


00:00 ,19.09.2007 מאת: מערכת פורט2פורט

מחלקת מזרח תיכון במינהל סחר חוץ במשרד התמ"ת מציינת בתגובה למכתבו של שלמה שרון כי "מחלקת מזה"ת עושה מאמצים חוזרים ונשנים על מנת לאפשר קבלת הויזות, לעיתים ללא הצלחה" וכי הנושא הובא בפני גורמים במשרד החוץ
 
בהמשך לידיעה שפורסמה אתמול באתר port2portעל מכתבו של שלמה שרון, יו"ר ארגון הגג של סוכני המכס והמשלחים הבינ"ל, על קשיים בהשגת אשרות כניסה לישראל עבור אנשי עסקים ירדניים – מכתב אותו הפנה לארז מלצר, נשיא לשכת המסחר ירדן - ישראל, התקבלה הבוקר תגובתה של מחלקת מזרח תיכון במינהל סחר חוץ במשרד התמ"ת לידיעה ובה נמסר כי: "התופעה של קושי רב בקבלת ויזה לאנשי עסקים ירדנים, לצורך הגעתם לישראל, אכן קיימת וזאת למרות המלצות הנוגעים בדבר במשרד לקבלת הויזות האמורות.
 
עוד נמסר כי מחלקת מזה"ת עושה מאמצים חוזרים ונשנים על מנת לאפשר קבלת הויזות, לעיתים ללא הצלחה.
 
במחלקת מזרח תיכון נמסר כי הנושא הובא בפני הגורמים במשרד החוץ ובמשרד ראש הממשלה, אולם עד כה לא נמצא כי חל שינוי כלשהו במצב. במשרד התמ"ת מציינים כי קושי זה קיים גם לגבי בעלי תפקידים רשמיים במשרדים הכלכליים הירדנים הנוגעים בדבר.
 
כזכור, גם מנכ"ל לשכת המסחר ירדן ישראל, בני שהינו, ציין בתגובה לידיעה כי "סוגיית הויזות לאנשי עסקים ירדנים הנה סוגייה מוכרת בהחלט לראשי לשכת המסחר עם ירדן. בשנים שבהן קיימת לשכת המסחר עם ירדן נעשה מאמץ עילאי בכדי לשים סוף לפרשיה המביכה והמעיקה מצד אנשי העסקים בפרט וכן מדינת ישראל בכלל אך ללא הועיל עד כה".
 
מר שהינו ציין כי לשכת המסחר, בראשות הנשיא ארז מלצר, פועלת בכמה מישורים במקביל על מנת למצוא פתרון לבעיה המדוברת אחת ולתמיד. מר שהינו צייו כי הוחלט לפעול ישירות מול ראש השב"כ בנושא, אל מול נשיא המדינה בניסיון לרתום אותו באופן אישי לטפל בבעיה מול הגורמים הרלוונטיים במשרדי הממשלה, וכן אל מול ראש הממשלה באופן אישי. כמו כן מנסים בלשכת המסחר ירדן - ישראל לרתום את השר עמי אילון, ראש השב"כ לשעבר, לטיפול בבעיה.
 
כזכור, מר שלמה שרון ציין במכתבו כי "לאחרונה מתרבות בפנינו ההשגות אותן מעלים הגורמים הירדנים המבקשים להגיע לפגישות עבודה בישראל והרואים בסירוב כצעד אשר אינו תורם לבניית אמון בין הצדדים, אלא להפך". שרון הדגיש במכתבו למר ארז מלצר כי "סוגיה זו הועלתה בפנינו גם על ידי מנהל רשות המכס הירדני אשר ביקר לאחרונה בישראל כאורח רשות המסים".
 
עותקים ממכתבו של מר שרון נשלחו גם לגבריאל מימון, מנכ"ל משרד התמ"ת, רענן דינור, מנכ"ל משרד ראש הממשלה, ואהרון אברמוביץ, מנכ"ל משרד החוץ.
 
יש לציין כי כניסתם של אנשי עסקים ירדניים לישראל בכלל ואלה הממלאים תפקידי מפתח בחברות המעניקות שירותים לוגיסטיים בירדן וממנה הנה חיונית לבניית מערכת יחסים עם המגזר הלוגיסטי הירדני.