אמיר שני: מחסור בכוח אדם בתחנת ההסגר באשדוד גורם לעיכובים בשחרור מזון

יו״ר ארגון התאגידים של סוכני המכס פנה למשרד הבריאות בבקשה כי יתגבר את תחנת ההסגר באשדוד לקראת חג השבועות. טוען במכתב: כל עיכוב בשחרור המטענים פוגע לא רק ביבואני המזון הנדרשים לספוג עלויות כבדות של אחסנה והשהייה אלא גם בצרכנים


12:23 ,04.05.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

אמיר שני, יו״ר ארגון התאגידים סוכני המכס, פנה אתמול במכתב לד״ר שרון אלרעי פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור, בנושא העיכובים בתחנת ההסגר של משרד הבריאות באשדוד, והנזק הרב והבלתי הפיך שנגרם ליבואני המזון.

 

מר שני כותב במכתבו לד״ר אלרעי פרייס כי ״כמדי שנה, לקראת חג שבועות, חל גידול ניכור ביבוא מוצרי מזון בכלל ובענף מוצרי החלב בפרט״.

 

שני מציין כי ״אם בשנים עברו הצליחה מערכת הבריאות להתמודד עם העומס הרב, הרי שהשנה, עקב יציאתם לאחרונה של שני מפקחים לגמלאות, תחנת ההסגר באשדוד סובלת במצבת כוח האדם וקצב שחרור המטענים מהנמל איטי״.

 

״כל עיכוב בשחרור המטענים פוגע לא רק ישירות ביבואנים הנדרשים לספוג עלויות כבדות של אחסנה ועלויות השהייה, אלא גם בעקיפין, בצרכנים אשר ידרשו לשלם מחירים גבוהים עבור המוצרים ברשתות השיווק״.

 

שני מציין כי ״במהלך הימים האחרונים פנינו לשירות המזון הארצי ולצערנו לא קיבלנו כל מענה למצוקה הגדולה של יבואני המזון. קהיליית סוכני המכס המייצגת את יבואני המזון מול תחנת ההסגר פנתה וביקשה כי התחנה תתוגבר לכל הפחות במהלך השבועיים הקרובים,  לקראת החג, ולאור אי ההיענות לא נותר לנו אלא לפנות אלייך בתקווה כי תוכלי להסדיר פתרון מהיר לבעיה״. 

 

טרם התקבלה תגובת משרד הבריאות לדברים.