גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 21.02.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.617 0
אירו 4.1057 +0.073
ליש"ט 4.7249 +0.204
100 יין 3.2675 +0.092
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

ברוש לשרים כחלון וכהן: דחו החלטת הוועדה להיטלי סחר

נשיא התאחדות התעשיינים טוען כי החלטת הוועדה נוגדת לחלוטין את מסקנותיו המקצועיות והמפורטות של הממונה על היטלי הסחר אשר קיים חקירה מעמיקה, סדורה ומקצועית
20.11.18 / 12:57
שרגא ברוש. החלטה שגויה
20.11.18
שרגא ברוש. החלטה שגויה

נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש פנה הבוקר (ג׳) לשר האוצר משה כחלון ולשר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, וביקש מהם לנהוג באחריות ולדחות באופן גורף את המלצות הועדה המייעצת להיטלי סחר, שקראה שלא להטיל היטלי היצף על יבוא של מלט בהיצף לישראל.

 

לדבריו, ״החלטה משדרת מסר לפיו במדינת ישראל 2018 חוק הוא בגדר המלצה בלבד- והפרתו, אפשרית וראויה אם היא  מגשימה מטרה פופוליסטית לטווח קצר. זאת תוך רמיסה גסה של המשק המקומי וקיום סחר לא הוגן. כמו כן החלטת הוועדה נוגדת לחלוטין את מסקנותיו המקצועיות והמפורטות של הממונה על היטלי הסחר אשר קיים חקירה מעמיקה, סדורה ומקצועית בהתאם לחוק ולכללי ארגון הסחר הבינ״ל והגיע למסקנה חד משמעית כי אכן מתקיימים כל התנאים הנדרשים להטלת היטל וכי יש להטילו״.

 

במקביל קורא ברוש לשרים ״לאמץ את מסקנות הממונה על היטלי הסחר כלשונן ולהורות על הטלת היטל כנקבע במסקנותיו״. ברוש הוסיף וכתב כי הוא קיבל את התחושה שחברי הוועדה, משיקוליהם, סימנו מטרה ומצאו טיעונים מופרכים, על מנת לתמוך במטרתם בניגוד גמור לכל היגיון כלכלי ולטובת המשק והמדינה.

 

״זאת ועוד״ כתב ברוש, ״חמור מאוד בעיניי כי מבין חברי הועדה נמצא לנכון למנות בפועל שלשה נציגי ציבור בעלי זכות הצבעה בלבד. לא בכדי נקבע בחוק היטלי סחר כי הרכב הועדה יכלול שישה נציגי ציבור – מטרת חובה זו הינה להבטיח כי דיוני הועדה יתנהלו במקצועיות הראויה וכאשר טובת הציבור תעמוד לנגד עיניהם ולא שיקולים אחרים, פופוליסטיים ולא עניינים.  התעשייה, והמשק הישראלי בכללותו, לא יוכלו לקבל קביעה והחלטה אשר מהותה חיסול תעשיית הייצור המקומי כולה ותעשיית המלט בפרט. זאת, שעה שהמגמה העולמית נוקטת, באחריות יש לומר, גישה הפוכה לחלוטין לגישה הישראלית. לא יתכן כי תתנו ידכם לקידום מדיניות זאת על בסיס החלטה שגויה מיסודה״.

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 928
פייסבוק

×