הנמכת מחיר

סוכן רכבי יוקרה נעצר בחשד שהנמיך עבור לקוחותיו את מחירם האמיתי של הרכבים שיובאו במטרה להפחית את תשלום המס שלהם


13:27 ,21.06.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

סוכן יבוא רכבים אישי מהמובילים בארץ שוחרר ביום חמישי האחרון למעצר בית בחשד כי ייבא ארצה עשרות רכבי יוקרה מאירופה וארצות הברית, תוך הגשת הצהרות כוזבת על שווים האמיתי, במטרה להפחית את תשלום המס של לקוחותיו בהיקף של מיליוני שקלים.

 

המעצר התבצע במסגרת הגברת האכיפה כנגד תופעת הנמכת מחירי המכירה של רכבים בייבוא אישי, שבגינה נגרעים מקופת המדינה עשרות מיליוני שקלים מדי שנה ויחידות האכיפה במכס פועלות רבות למיגורה.

 

הסוכן נעצר בתחילת השבוע שעבר על ידי חוקרים ממחלקת החקירות מכס ומע"מ באר שבע והדרום, בעקבות חקירה משותפת עם מכס אשדוד, בחשד כי התארגן וקשר קשר עם מעורבים נוספים לייבוא רכבים במסגרת הליך ייבוא אישי, תוך שהוא מגיש למכס מסמכים כוזבים.

 

על פי החשד, הנתונים שלכאורה סופקו על ידי האיש גרמו לכך שבעלי הרכבים התחמקו מתשלום מסים כמתחייב על פי החוק בהיקף מצטבר של מיליוני שקלים.

 

מעצרו של האיש הוארך בשלושה ימים לצורך המשך חקירה ועל מנת למנוע ממנו אפשרות לשבש הליכי חקירה, לאחר שנמצאו עדויות לכך כי כבר ניסה לשבש את החקירה בעבר. במהלך מעצרו, נחקרו עשרות רבות של לקוחותיו המתגוררים בכל רחבי הארץ, כאשר ממצאי החקירה מחזקים את הראיות הפליליות לכאורה כנגדו  וכנגד המעורבים הנוספים.