חברת אלבר חשודה בהגשת מסמכים כוזבים והנמכת מחיר בעת יבוא מקביל של רכבים

הותר לפרסום: מחלקת חקירות מכס ומע"מ חיפה מנהלת חקירה נגד יבואנית הרכבים. בפרשה בוצע מעצר של שני מעורבים, כולל בכיר לשעבר בחברה


11:12 ,20.07.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

בית משפט השלום בחיפה התיר לפרסם כי מחלקת החקירות מכס ומע"מ חיפה ברשות המסים מנהלת מזה תקופה חקירה כנגד חברת אלבר ניהול ציי רכב בחשד להונאת המכס ומשרד התחבורה.

 

על פי החשד, חברת אלבר הגישה מסמכים כוזבים למכס וביצעה הנמכת מחיר במהלך ביצוע יבוא מקביל של רכבים לישראל. לחברה מיוחסים  חשדות לביצוע עבירות על פקודת המכס, פקודת היבוא והיצוא, חוק מס קניה וחוק איסור הלבנת הון.

 

במחלקת החקירות מכס ומע"מ חיפה התנהלה חקירה סמויה בעניין היבוא המקביל שמבצעת חברת אלבר לישראל. ביום חמישי, 16 ביוני, הפכה החקירה לגלויה, עם מעצרם של שני מעורבים, ובהם בכיר לשעבר בחברה.  

 

לאור ריבוי המעורבים שטרם נחקרו ומחשש לשיבוש הליכי החקירה, ביקשה הרשות מבית המשפט להטיל איסור פרסום כולל על הפרשה, החקירה והמעורבים בה. בית המשפט נענה לבקשה.  

 

עם התפתחות החקירה ולאחר חקירת מעורבים ועדים רבים, פחת החשש לשיבוש הליכי חקירה.  מאחר ומדובר בחברה ציבורית הנסחרת בבורסה, ומכאן החשיבות של פרסומה של החקירה לציבור, פנתה רשות המסים לבית המשפט בבקשה להתיר את הפרסום. שמות הנחקרים עדיין אסורים בפרסום.