משרד הכלכלה: פורסמו תוצאות מכרז ליבוא בשר טרי

משרד הכלכלה והתעשייה מפרסם את תוצאות המכרז ליבוא בשר טרי במכסות פטורות ממכס. הזוכים התחייבו לשווק בשר טחון טרי במחיר לצרכן של 29-31 שקל לק״ג: נטו מלינדה, שופרסל ואדום גרופ


10:50 ,14.01.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

משרד הכלכלה והתעשייה פרסם את תוצאות המכרז ליבוא בשר טרי במכסות פטורות ממכס. להלן שמות הזוכות והחלוקה: נטו מלינדה – 7,000 טון. החברה התחייבה למכור בשר טחון טרי במחיר לצרכן של 29 שקל לק״ג. שופרסל – 4,500 טון. החברה התחייבה למכור בשר טחון טרי במחיר לצרכן של 30 שקל לק״ג. אדום גרופ - 2,500 טון. החברה התחייבה למכור בשר טחון טרי במחיר לצרכן של 31 שקל לק״ג. בנוסף תשקול הוועדה להעניק לרמי לוי מכסה של עד 3,000 טון לאחר שיסתיים הליך השימוע שבוצע לחברה. החברה התחייבה למכור בשר טחון טרי במחיר לצרכן של 31 שקל לק״ג.

 

דני טל, יו״ר ועדת המכסות במשרד הכלכלה והתעשייה, מסר כי בשנת 2021 הצרכנים בישראל יוכלו לרכוש בשר טחון טרי ואיכותי יותר במחירים זולים לעומת השנים קודמות. לדבריו, תוצאות המכרז מאפשרות לרכוש בשר טחון טרי איכותי במחיר לצרכן השווה לכל נפש ובמקביל ליהנות מהתחייבות הזוכים לשווק את הבשר הטחון לציבור הצרכנים מבשר טרי ואיכותי ששיעור השומן שלו לא יעלה על 14%.

 

הבשר שבמכסות צפוי להגיע לישראל בחודשים הקרובים ועם הגעתו, מחויבים הזוכים במכסות הבשר לוודא כי הבשר הטחון במחירים הללו יהיה זמין על המדפים בכל עת וכי לא תהיה אפליה באופן התצוגה או באופן השיווק של הבשר הטחון במחירים הזוכים מול מוצרי בשר טחון מתחרים.

 

משרד הכלכלה יגביר את האכיפה בשנת 2021 על מנת לוודא כי היבואנים ורשתות השיווק עומדים בהתחייבויותיהם למכור את הבשר במחיר הנמוך לצרכן והציבור מוזמן לעדכן את משרד הכלכלה והתעשייה בכל הפרה של המחירים מרגע תחילת שיווק הבשר במכסות. מסר טל.

 

ממשרד הכלכלה נמסר עוד כי מלבד רשתות השיווק, צפוי הבשר להימכר גם באיטלזים פרטיים בהם משווק בשר במכסות פטורות ממכס ביבוא וגם בנקודות מכירה אלו, נדרש יהיה להציג בשר טחון טרי במחיר ההתחייבות לצרכן.