גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 21.02.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.617 0
אירו 4.1057 +0.073
ליש"ט 4.7249 +0.204
100 יין 3.2675 +0.092
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

משרד הסחר האמריקאי מבקש מהציבור להציע טכנולוגיות לפיקוח

בין התחומים המוצעים לדיון ציבורי כראויים לפיקוח נמנו הקטגוריות הבאות: אינטליגנציה מלאכותית, טכנולוגיות מחשוב מתקדמות כולל טכנולוגיות מעבדים, מערכות עיבוד נתונים, טכנולוגיית קוואנטום, רובוטיקה ועוד
28.11.18 / 09:07
משרד הסחר האמריקאי מבקש מהציבור להציע טכנולוגיות לפיקוח
28.11.18
משרד הסחר האמריקאי מבקש מהציבור להציע טכנולוגיות לפיקוח

משרד הסחר האמריקאי (BIS) יצא השבוע ב׳קול קורא׳ לציבור האמריקאי (מצ״ב לינק)  בבקשה להציע לו תחומים וטכנולוגיות חדשות שונות אשר ראוי שיוכנסו לפיקוח כ״יצוא דו שימושי״ ולפיכך יוצרכו בקבלת רישיון יצוא.

 

מהלך זה עלול להשפיע גם על מערכת פיקוח היצוא הדו שימושי הישראלית, שכן ישראל עוקבת באדיקות אחר החמרות שונות ולא הקלות, (לדוגמא נוהל "דה מינימיס " או סיווג מקל כ- ER99 שאינם מיושמים בישראל) שמנהיגה ארה״ב במשטר הפיקוח שלה ומיישמת אותן גם היא על היצוא הישראלי.

 

כיום עיקר הפיקוח ביצוא דו שימושי נובע ממשטרי הפיקוח הבינ״ל השונים בעיקר משטר ואסנאר, אולם במקרה זה ארה״ב החליטה לנקוט צעד עצמאי ולהגדיר לעצמה תחומים טכנולוגיים אשר לדעתה נותנים לה יתרון טכנולוגי עולמי, ואשר יצוא שלהם יכול לאיים על בטחונה הלאומי.

 

בין התחומים המוצעים לדיון ציבורי כראויים לפיקוח נמנו הקטגוריות הבאות: אינטליגנציה מלאכותית, טכנולוגיות מחשוב מתקדמות כולל טכנולוגיות מעבדים, מערכות עיבוד נתונים, טכנולוגיית קוואנטום, רובוטיקה, הייפרסוניק, חומרים מרוכבים, טכנולוגיות מעקב מתקדמות וכן קטגוריה העונה לשם Brain-Computer Interfaces.

 

לאחר קבלת ההצעות בתחומים אלו ואחרים תבדוק ארה״ב הוספת טכנולוגיות אלו לרשימת המוצרים המחייבים ברישוין יצוא, וכאמור יש להניח שהחמרה זו תיושם גם בישראל. אם יש לכם ספק כלשהו שאלו את עמיל המכס שלכם.

 

עמירם הלוי שירת כציר כלכלי של ישראל ביפן , בהודו, בספרד ובאוסטרליה, והיה עד לאחרונה מנהל תחום פיקוח יצוא דו שימושי במשרד הכלכלה ושימש בתפקיד זה במשך 10 שנים. ליצירת קשר במייל ניתן לפנות לכתובת דוא״ל amiram59@gmail.com

 

 

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 928
פייסבוק

×