נחשפה כנופיה שעסקה בגניבת רכבי יוקרה מיובאים וניסיון לייצאם לחו״ל

המשטרה, בשיתוף פעולה עם יחידת יס"מ של מכס חיפה, עצרה מספר חשודים שגנבו, על פי החשד, רכבי יוקרה מיובאים מנמל חיפה וניסו להוציאם בחזרה לחו"ל דרך הנמל


10:34 ,24.02.2016 מאת: מערכת פורט2פורט

המשטרה עצרה בשבועות האחרונים עשרה חשודים בגין שורת עבירות חמורות, בהן שוד, סיכון אדם בנתיב תחבורה, גניבת כלי רכב ועבירות רכוש נוספות, במסגרת פרשה מסועפת שחשפה חשד לפעילות משולבת של כנופיה אחת הפועלת בהרכבים משתנים ברחבי הארץ.

 

כנגד שלושה מהחשודים הוגשו לאחרונה כתבי אישום ובית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרם עד החלטה אחרת בעניינם. בעניינם של חמישה חשודים נוספים עודנה מתנהלת חקירה, חלקה בשיתוף פעולה עם יחידת היס״מ של מכס חיפה ברשות המסים וצפויים מעצרים נוספים.

 

מדובר בפרשה מורכבת ומסועפת, שעניינה חשד לכך שחברי כנופיה אחת, שפעלה בהרכבים משתנים, ביצעו באופן שיטתי ומאורגן עבירות של גניבת כלי רכב, בדגש על כלי רכב שיובאו לארץ וטרם הוסדר הליך רישויים, וכן חשודים כי ביצעו עבירות רכוש מגוונות באזורים שונים בצפון, במרכז ובדרום.

 

לחברי ההרכבים השונים של הכנופיה מיוחס חשד לביצוע מספר מקרים של פריצה למגרשי איחסון של כלי רכב מיובאים שטרם הוסדר רישויים, ולמגרשי השכרת כלי רכב בצפון ובדרום וגניבה של מספר כלי רכב במקביל, בהם רכבי יוקרה. עוד מיוחס לחלק מחברי הכנופיה חשד לביצוע התפרצויות לבתים, גניבת רכוש ואף חשד לביצוע אירוע שוד אלים באזור השפלה וכן ניסיונות הברחת כלי רכב גנובים לחו״ל דרך נמל חיפה.

 

בין השאר, במהלך החקירה עצרה השבוע יחידה ארצית של המשטרה, הפועלת בשיתוף פעולה עם יחידת היס״מ של מכס חיפה ברשות המסים, שלושה חשודים בחשד למעורבותם בגניבת רכבי יוקרה ממחסן יבוא באזור צומת כנות ובניסיון לייצאם לחו״ל דרך נמל חיפה. המעורבים הובילו הליך יצוא של מכולה, שאמורה היתה להכיל מדחסים, כשבפועל, בבדיקת המכס, התגלו בה שני רכבי יוקרה החשודים כגנובים. בין העצורים ישנם גורמים פרטיים העוסקים בתחום הסחר, היבוא והיצוא של כלי רכב ועמילות מכס, אשר על פי החשד השתמשו בידע ובגישה המצויים ברשותם מתוקף עיסוקם לצורך סיוע בניסיון ההברחה.

 

בנוסף עדיין נחקר חשד למעורבות הכנופיה בגניבת מספר כלי רכב ממגרש בנמל חיפה. כלי הרכב שנגנבו מהנמל, כמו גם מרבית כלי הרכב שנגנבו ביתר האירועים המטופלים במסגרת הפרשה, אותרו ונתפסו על ידי המשטרה והוחזרו לבעליהם.

 

החשיפה וחקירה זו מצטרפות לשורת חשיפות, מעצרים וכתבי אישום ולפעילות מאומצת שמבצעת המשטרה בשת״פ עם רשות המסים וגופי אכיפה נוספים כנגד תופעת גניבת כלי רכב ומחולליה וכנגד הפשיעה החמורה הנלווית לה, שיש בה כדי להוות סיכון לחיי אדם, ובתחום עבירות בתחום היבוא, היצוא והסחר הבינלאומי של כלי רכב.