נמל חיפה: הצלחה לכנס יצוא בהשתתפות מכס חיפה וסוכני מכס

מעל ל-50 משתתפים בהם מנהלים בכירים במנהל המכס, נציגי הנהלת נמל חיפה, בכירים במשרד החקלאות, סוכני מכס ומשלחים שמעו הרצאות על הסכם הסחר עם ארה״ב ועל גורם כלכלי מאושר. גד כהן: יש חשיבות לקשר שוטף עם המחלקות במכס חיפה


10:54 ,02.05.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

אמש נערך כנס יצוא בחיפה, בחסות מנהל מכס חיפה מר קובי יהב, באירוח חברת נמל חיפה, ובארגון לשכת סוכני המכס והמשלחים בחיפה.

 

לדברי המארגנים היה זה כנס מוצלח שמשך אליו מעל ל-50 משתתפים בהם מנהלים בכירים במנהל המכס, נציגי הנהלת נמל חיפה, בכירים במשרד החקלאות, סוכני מכס ומשלחים, חברי לשכת סוכני המכס והמשלחים בחיפה, יצואנים ובעלי עניין.

 

פתח את הכנס מר עופר רדנר, סגן מנהל המכס, שבירך את המשתתפים בשם מר קובי יהב מנהל המכס חיפה, והעלה על נס את הנחיצות של כנסים מקצועיים בשיתוף הגורמים המקצועיים המובילים בחיפה״. רדנר ציין כי שיתוף הפעולה חשוב לייעול השירות, הבנת הדרישות המכסיות, ולמען שיפור השירות לציבור המשתמשים בסחר החוץ, ואף הבטיח לפעול להמשך מפגשים מסוג זה.

 

מר יואב מרגלית, רמ״ח מכולות בחברת נמל חיפה, בירך בשם מנהל הנמל מר מנדי זלצמן, ונתן סקירה מאלפת על תפעול נמל חיפה בימים אלו.

 

מר כהן גד, יו״ר לשכת סוכני המכס והמשלחים בחיפה, נשא אף הוא דברים ודיבר על חשיבות החיבור בין מנהלי מכס חיפה ונמל חיפה עם ציבור המשתמשים: סוכני המכס, והמשלחים בחיפה, לארגון כנסים ופגישות עם כל שאר המחלקות במכס חיפה, להבנה טובה יותר של הדרישות, טיפול משותף בבעיות שוטפות, והיכרות של כל  העובדים במכס חיפה, עם סוכני המכס והמשלחים, להבנת הנושאים המשותפים - כל זאת למען שיפור השירות ללקוחות המשתמשים בסחר החוץ .

 

אינג׳ דוד חורי, מנהל תחום בכיר יצוא וכללי מקור במנהל המכס, הרצה על השינויים בהסכם הסחר עם ארה״ב, מערכת היצוא החדשה שתעלה בעוד כשנתיים, נושאים חשובים בטיפול במערכת היצוא, וקידום הסכמי סחר עם מדינות חדשות.

 

מר אמיר קרון, מנהל תחום גורם כלכלי מאושר במנהל המכס, נתן הסבר מקיף על היתרונות לחברות, סוכני מכס, משלחים ואחרים, בתוכנית גורם כלכלי מאושר. מנהל תחנת ההסגר של משרד החקלאות בחיפה, מר כמאל, בירך בשם המנהל היוצא של הגנת הצומח, מר מאיר מזרחי, והרצה על נושא חשוב של טיפול במשטחים ואריזות עץ במשלוחי יצוא ויבוא, בהתאם להסכם שחתמנו עם מדינות השוק המשותף ואחרים.

 

גד כהן, יו״ר לשכת סוכני המכס והמשלחים בחיפה, ביקש להודות למר חזי זיטלבך, המנהל היוצא של מחלקת היצוא במכס חיפה, שהגה את הרעיון לכנס חשוב זה, את מנהלו מר אלכס בדיניוב ומנהל המכס מר קובי יהב שהרימו את הכפפה, לקיום הכנס. כהן ביקש להודות במיוחד לחברת נמל חיפה ולגב׳ אליצ׳ה פרנקל על ארגון למופת ועל טיפוח שיתוף הפעולה.