גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 17.01.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.688 +0.272
אירו 4.2051 +0.375
ליש"ט 4.7606 +0.592
100 יין 3.3902 +0.32
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

עובדי תעשיית המלט הישראלית יפגינו במחאה על היטל היבוא

מאות עובדים שזועקים להצלת פרנסתם יפגינו מחר ומחרתיים בחיפה ובחולון מחוץ לבתיהם של כחלון וכהן, במחאה על ההחלטה להטיל היטל היצף מינימלי בגובה 0.25 אחוז על יבוא מלט
23.12.18 / 14:16
הפגנה של עובדי מפעלי המלט. תמונת ארכיון
23.12.18
הפגנה של עובדי מפעלי המלט. תמונת ארכיון

מאות עובדי תעשיית המלט הישראלית - ממפעלי נשר חיפה ורמלה ומלט הר-טוב - יקיימו בימים הקרובים שורה של הפגנות במחאה על ההחלטה להטיל היטל היצף מינימלי על יבוא מלט, ולהביא לקריסת תעשיית המלט הישראלית. העובדים חוששים לפרנסתם אשר נתונה בסכנה וזועקים להצלת תעשיית המלט המקומית מקריסה מוחלטת בעקבות יבוא של מלט במחירי היצף, בעיקר מטורקיה ומיוון.

 

ההפגנות יתקיימו מחר (ב׳) בשעה 16:00 מול ביתו של שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן בחולון, ומחרתיים (ג׳) בשעה 16:00 מול ביתו של שר האוצר משה כחלון בחיפה.

 

כיום המלט המיובא לישראל נמכר במחירי היצף המכרסמים ופוגעים בייצור המקומי. בשבוע שעבר הודיע שר הכלכלה כהן כי החליט להטיל היטל היצף בגובה 0.25% על יבוא מלט, אולם זהו היטל מזערי ביותר שספק אם ישפיע באופן כלשהו על מצב הדברים הקיים. העובדים בחברות הישראליות חוששים כי הדבר לא ירתיע מייבוא מלט מעבר לים - ובסופו של דבר יוביל לקריסת הענף בארץ בשל תחרות שאינה הוגנת.

 

יו״ר איגוד עובדי המתכת, החשמל, האלקטרוניקה והמוסכים, גבי אסרף, מסר: ״ענף המלט הישראלי נמצא רגע לפני חורבן על כל המשמעויות הרבות והחמורות של כך. במקום לשמור על תוצרת ישראלית כחול-לבן ולהגן עליה, מטילים היטל מינימלי שממילא ייכנס לתוקף רק לאחר שכמות המלט המיובאת תעבור את רף ה-50%. זו החלטה המשאירה את ענף הבנייה בארץ תלוי בטורקים וביוונים ומניפה את חרב הפיטורים מעל צוואר העובדים ומשפחותיהם. לא נעבור על כך בשתיקה״.

 

 





המגזין הדיגיטלי
גיליון 926
פייסבוק

×