עובדי תעשיית המלט הישראלית יפגינו במחאה על היטל היבוא

מאות עובדים שזועקים להצלת פרנסתם יפגינו מחר ומחרתיים בחיפה ובחולון מחוץ לבתיהם של כחלון וכהן, במחאה על ההחלטה להטיל היטל היצף מינימלי בגובה 0.25 אחוז על יבוא מלט


14:16 ,23.12.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

מאות עובדי תעשיית המלט הישראלית - ממפעלי נשר חיפה ורמלה ומלט הר-טוב - יקיימו בימים הקרובים שורה של הפגנות במחאה על ההחלטה להטיל היטל היצף מינימלי על יבוא מלט, ולהביא לקריסת תעשיית המלט הישראלית. העובדים חוששים לפרנסתם אשר נתונה בסכנה וזועקים להצלת תעשיית המלט המקומית מקריסה מוחלטת בעקבות יבוא של מלט במחירי היצף, בעיקר מטורקיה ומיוון.

 

ההפגנות יתקיימו מחר (ב׳) בשעה 16:00 מול ביתו של שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן בחולון, ומחרתיים (ג׳) בשעה 16:00 מול ביתו של שר האוצר משה כחלון בחיפה.

 

כיום המלט המיובא לישראל נמכר במחירי היצף המכרסמים ופוגעים בייצור המקומי. בשבוע שעבר הודיע שר הכלכלה כהן כי החליט להטיל היטל היצף בגובה 0.25% על יבוא מלט, אולם זהו היטל מזערי ביותר שספק אם ישפיע באופן כלשהו על מצב הדברים הקיים. העובדים בחברות הישראליות חוששים כי הדבר לא ירתיע מייבוא מלט מעבר לים - ובסופו של דבר יוביל לקריסת הענף בארץ בשל תחרות שאינה הוגנת.

 

יו״ר איגוד עובדי המתכת, החשמל, האלקטרוניקה והמוסכים, גבי אסרף, מסר: ״ענף המלט הישראלי נמצא רגע לפני חורבן על כל המשמעויות הרבות והחמורות של כך. במקום לשמור על תוצרת ישראלית כחול-לבן ולהגן עליה, מטילים היטל מינימלי שממילא ייכנס לתוקף רק לאחר שכמות המלט המיובאת תעבור את רף ה-50%. זו החלטה המשאירה את ענף הבנייה בארץ תלוי בטורקים וביוונים ומניפה את חרב הפיטורים מעל צוואר העובדים ומשפחותיהם. לא נעבור על כך בשתיקה״.