גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 18.10.2017
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.514 +0.143
אירו 4.1277 -0.019
ליש"ט 4.6242 -0.112
100 יין 3.1136 -0.486
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

פרשת הרפסודה באשדוד: נתפסה אניית המשא ממנה הורדה הרפסודה

במבצע משותף של חוקרי יס"מ אשדוד ושל שוטרי משטרת ישראל נחשף סליק בבטן האנייה בו הוחבאו כ-450 אלף חפיסות סיגריות בשווי של 12 מיליון שקל
11.05.17 / 13:22
סיגריות על גבי אניית המשא
צילום: מכס אשדוד
סיגריות על גבי אניית המשא

התפתחות משמעותית בפרשת הברחת ענק של סיגריות באמצעות רפסודה. שלושה ימים לאחר שרפסודה ועליה 150,000 חפיסות סיגריות תוצרת חוץ בשווי של למעלה מ-4 מיליון שקל נתפסה בפעילות מבצעית משותפת של חוקרי יס"מ (סמים ומכס) אשדוד ושל שוטרי משטרת ישראל נחשף סליק בבטן אניית המשא. הסליק, שאותר על ידי מכס אשדוד בעקבות חקירת איש צוות האנייה, הוסלקו כ-450,000 חפיסות סיגריות בשווי כולל של כ-12 מיליון שקל. על פי החשד, הסיגריות הוטענו על אניית המשא במכולה ולאחר שסיים הצוות להסליק אותן באנייה עצמה, הושלכה המכולה לים באמצעות המנוף שעל האנייה.

 

כזכור, לפני שלושה ימים התקיימה פעילות מבצעית המבוססת על מידע מודיעני שהתקבל במכס אשדוד, לפיו יש חשד שסיגריות ומוצרים אחרים חייבים מס מוברחים בהיקפים עצומים ארצה דרך הים. בפעילות המשותפת למכס ולמשטרה זוהתה, כאמור, חבירה של סירת דייגים לאניית משא זרה אשר עגנה 7 ק"מ מהחוף בתוך המים הטריטוריאליים של ישראל. בעזרת האמצעים המיוחדים שהופעלו זוהתה הורדה למים של רפסודה ענקית באורך של שמונה על ארבעה מטר מאניית המשא. סירת הדייג, ובה שני חשודים חברה לרפסודה באמצעות כבל פלדה, שניתק לאחר מספר דקות וככה  נשארה הרפסודה לצוף ליד אניית המשא. אניית השיטור הימי גררה אל החוף את הרפסודה ואת חפיסות הסיגריות.

 

בפרשה נעצרו שני ישראלים ושני אנשי צוות מאניית המשא. מחקירתו של אחד מאנשי הצוות התברר  כי בבטן האנייה קיים "סליק" ובו עדיין מצוי מאגר ענק של מאות אלפי חפיסות סיגריות בשווי של מיליוני שקלים. לפיכך, צוותי חקירה נשלחו אל האנייה וחשפו את מאגר הסיגריות ובו כאמור כ-450 אלף חפיסות סיגריות בשווי כולל של כ-12 מיליון שקל.

 

 

המגזין הדיגיטלי
גליון 912
פייסבוק

×