רשות המסים: הורשע באחזקת סיגריות מוברחות וירצה 20 חודשי מאסר בפועל

רשיד גפרוב מאשקלון, הורשע באחזקת סיגריות מוברחות שלא שולם מס בגינן. זאת לאחר שב-2005 נגזר דינו בגין עבירות זהות כמעט, אך אז בית המשפט הסתפק במאסר על תנאי וקנס כספי


00:00 ,08.05.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

מרשות המסים נמסר כי, רשיד גפרוב מאשקלון, שהורשע באחזקת סיגריות מוברחות שלא שולם מס בגינן, ירצה 20 חודשי מאסר בפועל, כך קבע ביום חמישי האחרון בית משפט השלום באשדוד, כבוד סגן הנשיא השופט חיים חדש.

עוד נמסר כי, כתב האישום נגד גפרוב הוגש על ידי עו"ד ג'אנה אורלב מבית מכס אשדוד, בעקבות חקירה של יחידת הסמים במכס אשדוד. לפי כתב האישום, ברשותו של הנאשם נמצאו 206 פקטים מוברחים של סיגריות, אישור כניסה מזויף לנמל אשדוד. כמו כן, הוא השתמט מתשלום מסי יבוא בסך של כ-25 אלף שקלים.

הנאשם הורשע, בתום פרשת הוכחות, בעבירות של אחזקת סיגריות מוברחות עתירות מס שלא שולם המס בגינן, עשיית מעשה כדי להתחמק מתשלום מס וכן ניסיון להובלת טובין מוברחים.

בגזר הדין צוין כי, אין זו הפעם הראשונה שהנאשם מסתבך בעבירות פליליות וכבר ביולי 2005 נגזר דינו בגין עבירות זהות כמעט לחלוטין לעבירות בכתב האישום הנוכחי. ב-2005, בהתחשב בהצהרתו של הנאשם שלא לעסוק בכך יותר, נמנע בית המשפט מלגזור עליו עונש מאסר בפועל והסתפק במאסר על תנאי וקנס כספי. אולם, "מסתבר כי הנאשם לא למד דבר- ומעבר למעילה באמונו של בית המשפט, שכלל את שיטותיו והגדיל את כמות הסיגריות המוברחות מן המקרים הקודמים בהם הורשע. בכך מוקנית חומרה יתרה למעשיו של הנאשם. החומרה מתחדדת עוד יותר לנוכח העובדה, כי הנאשם ביצע את שהורשע בו בתיק זה, כאשר היה תלוי ועומד כנגדו עונש מאסר על תנאי", כתב כבוד השופט חדש.

בימ"ש דן את הנאשם ל-12 חודשי מאסר בפועל. בנוסף, בית המשפט הפעיל את עונש המאסר על תנאי של 12 חודשים, שהיה תלוי ועומד כנגד הנאשם מתיק פלילי קודם- בחלקם בחופף ובחלקם במצטבר- לעונש המאסר בפועל, כך שבסה"כ ירצה הנאשם 20 חודשי מאסר בפועל. כמו כן, מאסר על תנאי של 12 חודשים לשלוש שנים, שלא יעבור על העבירות בהן הורשע וקנס בסך של 30 אלף שקלים או 300 ימי מאסר תמורתו.