שני לשר התחבורה: אפשר פטור גורף ליבואנים מדמי אחסון במהלך עליית שער עולמי לאוויר

מבקש מהשר כץ כי מערך נמלי הים אשדוד וחיפה יהיה קשוב לנושא ויאפשר קבלת פטור גורף ליבואנים מחיוב דמי אחסנה למשך 6 ימים. טוען: יעזור ליבואנים להתמודד עם נטל כספי כבד וימנע לחצים להעלאת מחירים


10:49 ,20.11.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

אמיר שני, יו״ר ארגון התאגידים של סוכני המכס והמשלחים הבינ״ל, פנה לאחרונה לשר התחבורה ישראל כץ בנוגע למתן פטור מתשלום דמי אחסנה למטעני יבוא בנמלי הים לקראת העלאת מערכת שער עולמי לאוויר ב-14 בינואר 2018.

 

שני כותב במכתבו לשר התחבורה כי ״היענות מצד כלל חוליות השינוע בשרשרת היבוא למדינת ישראל למתן פטור מאחסנה בימי הטמעת המערכת הלאומית החדשה תמנע לא רק התמודדות של מגזר היבואנים עם נטל כספי כבד אלא גם תייתר לחצים להעלאת מחירי מוצרים בשווקים״.

 

שני מזכיר במכתבו לשר התחבורה כי הצורך בשדרוג מערכת הסחר הבינלאומית עלה כבר ביולי 2005 וזאת על מנת להתמודד טוב יותר אתגרים חדשים ועל מנת להצעיד את הסחר הבינלאומי בישראל קדימה.

 

שני מזכיר עוד במכתבו לשר התחבורה כץ כי מאז הוחלט על הקמת המערכת ועד לימים אלה השקיעה המדינה סכומי עתק בפיתוח והטמעת מערכות המחשוב בקהיליית הסחר הישראלית.

 

שני: ״על פי המתווה ובהנחה כי העלייה לאוויר תתבצע כמתוכנן, תושבת כליל מערכת המכס במדינה ולא ניתן יהיה לשחרר טובין מרשות המכס בימים ה׳, 11 בינואר, ו׳, 12 בינואר, וביום א׳, 14 בינואר, הוא יום העלייה לאוויר, עד שעות אחר הצהריים. לאור זאת, אנו פונים ומבקשים את הנחייתך כשר האחראי על תשתיות תחבורתיות אלו, כי מערך נמלי הים אשדוד וחיפה יהיה קשוב לנושא ויאפשר קבלת פטור גורף ליבואנים מחיוב דמי אחסנה בימים 11, 12, 14, 15, 16, 17 בינואר 2018״.

 

שני מוסיף וכותב כי ״במהלך הימים 15 עד ה-17 בינואר נוכל, בשיתוף עם מינהל המכס, להעריך את היקף העיכובים ולבחון יחד את הצורך בימי פטור נוספים״.

 

שני מציין עוד במכתבו לשר התחבורה כץ כי ״מן הראוי לציין כי מינהל המכס וקהיליית סוכני המכס נוקטים בכל פעולה אפשרית על מנת למנוע ולצמצם עיכובים בתהליך השחרור בימיה הראשונים של פעילות המערכת החדשה״.

 

טרם נמסרה תגובת משרד התחבורה לדברים.