בדרך לשביתה כללית בעקבות משבר טבע

ביום ראשון מהבוקר ועד השעה 12:00 המשק יושבת לאות סולידריות, בין השובתים: רשות שדות התעופה, נמלי הים, חברות התחבורה הציבורית, חברות הביטוח, הבנקים, כלל משרדי הממשלה ויחידות הסמך, קופות החולים ומוסדות רבים


12:32 ,14.12.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

משבר הפיטורים בטבע בעיצומו. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, קיים אמש דיון דחוף בוועדת תיאום וביצוע של ההסתדרות בסוגיית הפיטורים בטבע שבסיומו הוחלט על שביתה כללית במשק כבר ביום א׳ הקרוב.

 

"זה אבסורד שחברה אשר מחסלת את עסקיה בישראל, קיבלה מהמדינה מענק של כעשר מיליון שקל על כל עובד שהולך עכשיו הביתה, אנו מדברים על הטבות מס בשווי 22 מיליארד שקל בשנים האחרונות", אמר ניסנקורן.

 

כאמור, ביום ראשון הקרוב עד השעה 12:00 ההסתדרות תשבית את כל המשק לאות סולידריות ברשימת המקומות שישתתפו בשביתה: רשות שדות התעופה, נמלי הים, חברות התחבורה הציבורית, חברות הביטוח, הבנקים, כלל משרדי הממשלה ויחידות הסמך ומוסדות רבים נוספים. במקביל לכך, תושבת במשך כל היום פעילותם של כל מפעלי טבע בישראל.

 

 

ניסנקורן ציין כי במאמצים למנוע פגיעה מיותרת ומתוך תחושת אחריות כלפי הציבור הרחב, ההסתדרות הקימה ועדת חריגים והגבילה את השביתה בנתב"ג לטווח השעות 08:00-12:00 בלבד. כמו כן, ההסתדרות תפרסם החרגות נוספות בנוגע לתחבורה הציבורית על מנת להקל על ציבור החיילים ביום א'.