גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 20.02.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.631 +0.304
אירו 4.0954 -0.127
ליש"ט 4.6909 +0.246
100 יין 3.2775 +0.086
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

ברוש: יש להכפיל את תקציב הרשות לחדשנות

נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, בוועידה השנתית של הרשות לחדשנות: ״באם אנחנו חפצים בצמיחה אמיתית ברת קיימא, תקציב הרשות לחדשנות חייב להיות מוכפל ולעמוד על 3.5 מיליארד ש״ח בשנה״
20.01.19 / 14:33
שרגא ברוש. ישראל חייבת להגדיל את חלקה במחקר ופיתוח
20.01.19
שרגא ברוש. ישראל חייבת להגדיל את חלקה במחקר ופיתוח

נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, דיבר הבוקר (20.1) בוועידה השנתית של הרשות לחדשנות. במרכז דבריו היה הצורך המיידי בהכפלת תקציב הרשות לחדשנות לסכום של 3.5 מיליארד ש״ח בשנה. לדברי ברוש, ״הצמיחה בשנים האחרונות הינה צמיחה שמקורה בצריכה מוגברת הנשענת על אשראי בנקאי, ועל ייבוא רכבי ליסינג ועוד״.

 

לדבריו, ״באם אנו רוצים לייצר פה צמיחה אמיתית, ברת קיימא, אנחנו חייבים לייצר פה תעשייה חדשנית אשר תמשיך להצליח ולהתחרות בתעשיות העולמיות, לשם כך, יש צורך בהכפלת תקציבי המדען הראשי - חייבים להשקיע הרבה יותר במחקר ופיתוח, והמדינה חייבת להכניס את היד עמוק לכיסה ולתת את חלקה בתהליך, יש לזכור כי ישנן חברות רב לאומיות שמשקיעות במו״פ יותר מההשקעה הכוללת של מדינת ישראל כולה במו״פ, מדינת ישראל חייבת להגדיל את חלקה במחקר ופיתוח, וליישר קו עם העולם כולו״.


עוד אמר ברוש, כי ״היה שמח לראות את הסטרטאפים מתפתחים בישראל לכדי חברות בוגרות ומפעלים. לשם כך, המדינה צריכה לתת גב ליזמים וסטרטאפיסטים להקמת מפעלים. רק כך נצליח להקים עוד צ׳ק פוינטים ומובליאיים - אקזיטים זה נחמד, אבל אין להם שום ערך מוסף למדינה, לעומת מפעלים אשר מייצרים מאות ואלפי מקומות עבודה, ותורמים משמעותית לצמיחה אמיתית.
 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 928
פייסבוק

×