הושקה פעילות קבוצת העבודה לסחר ישראל - בריטניה

הבוקר נפגשו שר הכלכלה והתעשייה, מר אלי כהן, ועמיתו השר הבריטי למדיניות סחר, הלורד מארק פרייס והביעו מחויבות לשמר את התשתית הקיימת


15:08 ,29.03.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

שר הכלכלה והתעשייה, מר אלי כהן, נפגש הבוקר בלשכתו בירושלים עם השר הבריטי למדיניות סחר בינלאומי, הלורד מארק פרייס.

 

השרים, אשר נפגשו היום בפעם הראשונה, דנו ביחסי הסחר הטובים שבין ישראל ובריטניה. השר כהן ציין כי בריטניה הינה שותפת סחר מרכזית של ישראל וכי הסחר עמם נמצא במגמת עלייה מתמדת. השר הדגיש את החשיבות בהעמקת הקשרים בין ישראל לבריטניה ובהרחבת שיתוף הפעולה בין הצדדים, בתחום הסחר ובתחומים נוספים.

 

בפגישתם השיקו השרים את קבוצת העבודה המשותפת לסחר, והביעו את מחויבותם, בראש ובראשונה, לשמר את התשתית ההסכמית שיש לישראל כיום עם האיחוד האירופי על מנת לייצר המשכיות וודאות לקהילה העסקית משני הצדדים לאחר עזיבת בריטניה את האיחוד האירופי.

 

פגישתה הבאה של קבוצת העבודה שקיבלה היום את המנדט להתחיל את המו"מ להסכם סחר חופשי בין הצדדים, צפויה להתקיים בחודשים הקרובים.

 

שר הכלכלה והתעשייה מר אלי כהן מסר: "בריטניה היא יעד היצוא הישראלי הראשון באירופה ומהמובילים בעולם: היצוא לבריטניה עמד על כ- 3.9 מיליארד דולר ב- 2016 והיבוא מבריטניה עמד בשנה זו על כ- 3.5 מיליארד דולר. אנו רואים חשיבות רבה בשמירה על קשרי הסחר החשובים בין המדינות גם לאחר יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי. על מנת לקיים מעבר חלק אנו מברכים על יוזמת בריטניה לקיים ביקורי עבודה בישראל של השרים והפקידים הרלוונטיים, כמו ביקורו הנוכחי של הלורד פרייס וצוותו".

 

לביקור זה קדמו פגישתם של ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו ועמיתתו הבריטית, הגב' תרזה מיי, ב-6 בפברואר בה הכריזו על הקמתה של קבוצת עבודה בין המדינות.