המשחקים של משרד הכלכלה

משלחת חברות טכנולוגיה מתעשיית המשחקים הדיגיטליים יוצאת לסדרת פגישות בארצות הברית ובקנדה


12:45 ,21.07.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

משלחת חברות טכנולוגיה ישראליות, מתעשיית המשחקים הדיגיטליים, יוצאת לסבב מפגשים עם חברות מובילות בצפון אמריקה (ארצות הברית וקנדה).

 

המשלחת, פרי יוזמה וארגון המשותפים למשרד הכלכלה ולעמותת GameIS, כוללת עשר חברות טכנולוגיה ישראליות בתחום המשחקים הדיגיטליים, שתיקחנה חלק גם באירוע המרכזי של תעשיית המשחקים הדיגיטאליים - Casual Connect – המתקיים מחר (ג') בסן פרנסיסקו.

 

בהמשך תבקר המשלחת בניו יורק ובמונטריאול, למפגשים עסקיים עם חברות מקומיות בתחום המשחקים המדיה והבידור, שאורגנו על ידי הנספחים המסחריים במינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה. בנוסף ייפגשו החברות עם משקיעים וקרנות הון סיכון מקומיות.

 

גילי עובדיה, הנספח מסחרי של המשרד הכלכלה בסן פרנסיסקו: "לרוב הגדול של החברות הטכנולוגיות מעולם הגיימינג נוכחות מרכזית בחוף המערבי, החל מחברות התוכן והמדיה, דוגמת דיסני וורנר ברוס, דרך המפיצים הגדולים, כמו אמזון ואפל. הנספחות המסחרית בחוף המערבי עובדת מול תעשיית הגיימינג המקומית על מנת לתאם מפגשים עסקיים לעשר החברות. נקיים קבלת פנים, בה יינתן דגש מיוחד לקהילת המשקיעים בתעשיית המשחקים".

 

נילי שלו, הנספחת המסחרית של משרד הכלכלה בניו יורק: "הדגש בניו יורק הוא על גיוס משקיעים הרלוונטיים לענף. הנספחות המסחרית בניו יורק תארח את המשלחת ליומיים של פעילות, שתכלול מפגשים עם משקיעים, חברות שמפתחות ומפיצות משחקים, וכן סמינר לאנשי תעשייה רלוונטים, בו יתקיים דיון בנושא מסחור טכנולוגיות בתחום המשחקים".

 

 מיכאל חורי, הנספח מסחרי של המשרד הכלכלה בטורונטו: "קוויבק מהווה מרכז מאוד חשוב בצפון אמריקה בפרט בתחום פיתוח משחקים, ונחשבת כמרכז השלישי בגודלו בעולם, אחרי יפן וקליפורניה, עם יותר מ-80 חברות פעילות בתחום פיתוח המשחקים, כולל נוכחות חזקה של חברות בינלאומיות".

 

ממינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה נמסר כי סך היצוא לארה"ב ב-2013 עמד על כ- 18 מיליארד דולר וסך היבוא עמד על כ– 9 מיליארד דולר. סך היצוא לקנדה ב-2013 עמד על כ– 650 מיליון דולר וסך היבוא עמד על כ-600 מיליון דולר.