ח"כ איתן כבל נבחר לעמוד בראש ועדת הכלכלה

כבל על הנושאים בהם תתמקד הוועדה: "יוקר המחייה, המשבר בדיור, הגז של כולנו, החשמל והמים, התחבורה הציבורית, בנקאות למשקי הבית, מזון ועוד"


10:34 ,04.06.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

חברי ועדת הכלכלה של הכנסת בחרו פה אחד בח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) לעמוד בראשות הוועדה.

 

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ דוד ביטן (הליכוד), הציג את ההמלצה למנות את כבל ואמר כי הוא "האדם הנכון במקום הנכון". יו"ר הכנסת, ח"כ יולי יואל אדלשטיין (הליכוד), בירך גם הוא את כבל ואמר כי הוא מאוד לא מרוצה מתוצאות ההצבעה. "רציתי לראות את ח"כ כבל ממשיך את העבודה אתו בוועדת ההסכמות, אבל אני מקבל את ההכרעה הדמוקרטית. כבל הוא מהנמרצים והמנוסים בבניין ואני בטוח שנראה זאת בא לידי ביטוי בניהול ועדת הכלכלה, שחולשת על נושאים רבים במשק המדינה".

 

כבל: "אעמוד בראש ועדת הכלכלה, הוועדה העוסקת בחיים עצמם של אזרחי ישראל ומשפיעה על חיי האזרחים יותר מכל ועדה אחרת בכנסת. יוקר המחייה, המשבר בדיור, הגז של כולנו, החשמל והמים, התחבורה הציבורית, בנקאות למשקי הבית, מזון ועוד – ועדת הכלכלה היא החשובה מכולן, שכן היא זו שיכולה לתקן מהיסוד את החיים עצמם. אתמקד במאבק ביוקר המחייה הבלתי נסבל של משפחה עובדת בישראל, יוקר הדיור שהפך את הדירה לחלום, הנס שקרה לנו עם הגז ומחייב אותנו לדאוג שאזרחי ישראל יהיו הראשונים ליהנות ממנו. אני מתכוון שהוועדה בראשותי תהייה החלוץ במאבקים האלה ותביע עמדה ברורה בכל מאבק".

 

עוד אמר ח"כ כבל כי הוועדה בראשותו אף פעם לא תהייה אופוזיציה לאזרחי ישראל, אלא תתמוך במה שטוב ונכון לציבור: "אעשה הכל לטפל בצורה נכונה במתח המתקיים בין העולם העסקי לבין ציבור העובדים והצרכנים במשק. ועדת הכלכלה תהייה גם הבית של אזרחי ישראל, שיהיו רשאים, בתאום מראש, להשתתף בדיונים ולהביא לידיעתנו כל מידע חשוב בכל ימות השנה".

 

שר הכלכלה והשר לפיתוח הנגב והגליל אריה מכלוף דרעי (ש"ס) אמר כי בכוונתו לעבוד יחד עם כבל לטובת כלכלה טובה ובריאה יותר, גם לישראל השנייה ולחלשים.