גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 21.02.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.617 0
אירו 4.1057 +0.073
ליש"ט 4.7249 +0.204
100 יין 3.2675 +0.092
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

משרד האוצר: נחתם פרוטוקול פיננסי בין ממשלות ישראל וסין

החשב הכללי חתם היום על פרוטוקול פיננסי רביעי בהיקף של 500 מיליון דולר לעידוד עסקאות ייצוא מישראל לסין. משה כחלון: נרחיב את היקפי הסחר עם סין
03.12.18 / 12:38
שר האוצר משה כחלון ועמיתו הסיני. תמונת ארכיון
03.12.18
שר האוצר משה כחלון ועמיתו הסיני. תמונת ארכיון

החשב הכללי במשרד האוצר, רוני חזקיהו, חתם היום עם סגן שר האוצר הסיני, הונגשאי שו, אשר עומד בראש משלחת סינית שהגיעה לארץ לצורך החתימה, על פרוטוקול פיננסי בין ממשלות ישראל וסין, בהיקף של 500 מיליון דולר.

 

הפרוטוקול החדש, הרביעי בין המדינות, נחתם לקראת המיצוי הקרוב של 1.3 מיליארד דולר אשר הוקצו במסגרת הפרוטוקול הפיננסי השלישי שנחתם בשנת 2010 וההרחבות לו. הפרוטוקול החדש יאפשר לצדדים להרחיב את הפעילות הכלכלית בין שתי המדינות לטכנולוגיות נוספות במגוון תחומי פעילות וביניהם מדעי החיים, יישום מערכות חינוכיות ותעשייה מתקדמת וחכמה, שממשלת סין מעוניינת ליישם תוך שימוש בניסיון והמומחיות הישראלית.

 

הפרוטוקול הפיננסי הוא הסכם בין הממשלות המניח תשתית מהירה ליישום עסקאות ייצוא מישראל לסין, באמצעות ערבות המדינה לביטוח סיכוני סחר חוץ. במסגרת הפרוטוקול, בנקים ישראלים מממנים באשראי ארוך טווח יבואנים סינים הרוכשים ציוד מיצואנים ישראלים וזאת בגיבוי ערבות המדינה אשר אושרה על ידי החשב הכללי. הערבות מאפשרת ליצואנים הישראליים להתחרות בהצלחה בשווקי העולם. מאז חתימתו לראשונה בשנת 1995, בוצעו במסגרת הפרוטוקול למעלה מ-340 עסקאות, בהיקף כולל של כ-2.1 מיליארד דולר, בתחומי הבריאות, חקלאות, אנרגיה מתחדשת, חינוך ועוד. 

 

שר האוצר, משה כחלון: ״כלכלת ישראל נמצאת בתקופה הטובה ביותר שלה וכדי להמשיך ולחזק אותה נצטרך להרחיב את היקפי הסחר עם סין. ההסכם לעידוד היצוא שהוביל החשב הכללי הוא צעד חשוב בחיזוק היחסים הכלכליים בין ישראל לסין. יחסים אלו הולכים ומתחזקים בשנים האחרונות בזכות עבודה רבה שנעשית על ידי שתי הממשלות, במטרה לעודד את הפעילות העסקית בין שתי המדינות״.

 

החשב הכללי, רוני חזקיהו: ״החתימה על הפרוטוקול הפיננסי מאפשרת להגדיל את היקף היצוא הישראלי ולבסס את הטכנולוגיות החדשניות הישראליות בשוק הסיני הגדול והמתפתח. במסגרת הפרוטוקול הרביעי הוגדרו תנאים מקלים לניסיון ולהון הנדרשים מהיצואנים הישראלים המתמודדים במכרזי הפרוטוקול וזאת במטרה לאפשר כניסתם של יצואנים קטנים יותר לפעילות במסגרתו. החתימה על פרוטוקול רביעי בעשרים השנים האחרונות מעידה על שיתוף הפעולה ההדוק והמתמשך עם משרד האוצר הסיני״.

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 928
פייסבוק

×