משרד הכלכלה: הסכם להפצת טכנולוגיות חקלאות ישראליות באפריקה

במסגרת ביקור שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן במטה הבנק העולמי בוושינגטון נחתם הסכם ראשון מסוגו בתחום החקלאות והסכם נוסף בתחום הציוד הרפואי


13:17 ,16.11.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

השר כהן נפגש במהלך הביקור עם הגב' Manuela Ferro, מהנהלת הבנק, ודן עמה בהמשך פיתוח שיתוף הפעולה הפורה בין משרד הכלכלה לבנק במגוון זירות. זאת לאור מספר הסכמים אשר נחתמו לאחרונה ומהווים עליית מדרגה בהיקף הפעילות של משרד הכלכלה והתעשייה עם הבנק.

 

השר כהן אמר במהלך האירוע כי: "החדשנות הישראלית היא פורצת דרך וכעת גם מקדמת ומכניסה את הטכנולוגיות למדינות אפריקה. ישראל מאז ומעולם חלקה בידע החקלאי שלה ובאופנים בהם הצליחה לגבור על אתגרי האדמה והאקלים עמם התמודדה. בשנים האחרונות חתם משרד הכלכלה והתעשייה על מספר הסכמים עם הבנק העולמי המתמקדים ב-ICT, מים וחקלאות במטרה לעודד מדינות מתפתחות לאמץ גישות וטכנולוגיות חדשניות ונוסיף לעשות זאת. מהלך זה משלים את ההחלטה לפתוח שתי נציגויות נוספות של משרד הכלכלה בשנת 2018 באפריקה, בקניה ובגאנה". 

 

לפגישה קדמו אירועים נוספים בהשתתפות השר וסגנית נשיא הבנק העולמי, הגב' Anna Bjerde, להשקת הסכם חדש של שיתוף פעולה בין משרד הכלכלה ליחידת החקלאות בבנק. בעקבות החלטת ממשלה מיולי 2016 להעביר תקציבים לחיזוק הקשר עם אפריקה אשר התקבלה טרם ביקורו של ראש הממשלה ביבשת, חתם משרד הכלכלה והתעשייה על שלושה הסכמים עם הבנק, במסגרתם מדינת ישראל העבירה כסף לצורך פעולות של שיתוף ידע בתחומי מים, הגנת סייבר וחקלאות. בזכות ההסכם חברות ישראליות מתחומים אלו, יוכלו להשתתף בפרויקטים של הבנק העולמי באפריקה, ובכך להגדיל את הייצוא שלהם ולחשוף את העולם המתפתח לטכנולוגיה הישראלית ולהזדמנויות הקיימות בישראל במגוון תחומים.

 

בנוסף להסכם החקלאות, חתם השר כהן על הרחבת תכנית Tech Emerge. התכנית הוקמה בשנת 2015 ומטרתה לסייע להביא טכנולוגיות חדשניות לשווקים מתפתחים. התכנית פעלה בהודו בתחום בציוד הרפואי, הוכרזה כהצלחה והורחבה לברזיל. השר כהן חתם על הרחבת ההסכם והשתתפותה של ישראל בסכום של 800 אלף דולר שיסייעו לחברות ישראליות לייצא לברזיל ולקחת חלק בפרויקט.