משרד הכלכלה: 15 מתוך 32 מתפקידי הניהול הבכירים מאוישים על ידי נשים

משרד הכלכלה והתעשייה מציג את הנתונים כשבוע לרגל יום האישה ומציין כי בקורס הצוערים היוקרתי של המשרד משתתפים שש צוערות ושישה צוערים. השר אלי כהן: הגיע הזמן להתייחס להיעדר נשים מניהול בכיר כעל מצב בעייתי הפוגע בכלכלה ובחברה


11:48 ,01.03.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

ועדות הבוחנים בנציבות שירות המדינה מינו שתי נשים לתפקידי ניהול בכירים במשרד הכלכלה והתעשייה. עם מינויים אלו, עלה מספר הנשים בתפקידי הניהול הבכיר במשרד הכלכלה והתעשייה ל-15, כמעט כמחצית ממספר חברי ההנהלה הבכירה (32). משרד הכלכלה סימן כיעד רב שנתי את השוויון המגדרי, גם סביב שולחן ההנהלה.

 

גב׳ מירי מישקובסקי, מונתה לתפקיד מנהלת אגף בכיר טכנולוגיות דיגיטליות ומידע. מישקובסקי (65) מתגוררת בירושלים, ניהלה עד כה את תחום היישומים הדיגיטליים במשרד. למישקובסקי תואר שני במינהל עסקים באוניברסיטת בר אילן והיא בוגרת מדעי המחשב באוניברסיטת CUNY בניו יורק.

 

עו״ד אורית שרפי מונתה לתפקיד סגנית בכירה ליועצת המשפטית של המשרד. שרפי (45) מתגוררת ביישוב מיתר ליד באר שבע, עובדת המשרד כעשרים שנה. שימשה עד לאחרונה כמנהלת תחום מטה בלשכה המשפטית. עם מינויה מונה ההנהלה הבכירה של הלשכה המשפטית שלוש נשים ביחד עם  היועצת המשפטית עו״ד אילת זלדין, והמשנה ליועצת המשפטית, עו״ד גלית יעקובוב.

 

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: ״המינויים האחרונים הם תעודת כבוד למשרד הכלכלה, ולא צריכים להיות חריגים אלא דבר שבשגרה. הגיע הזמן להתייחס להיעדר נשים מניהול בכיר כעל מצב בעייתי הפוגע בכלכלה ובחברה. שוויון הזדמנויות מגדרי הוא אתגר בעל חשיבות לאומית שעלינו להתמודד איתו כחברה מתוקנת והכרחי לחיזוק הכלכלה״.

 

בסך הכל, במשרד הכלכלה מועסקות 58% נשים לעומת 42% גברים. המשרד שואף למגמה זו גם עם דור העתיד.

 

לאחרונה נפתח קורס הצוערים היוקרתי של משרד הכלכלה והתעשייה, בו משתתפים/ות 6 צוערות ו-6 צוערים, אשר נבחרו מתוך מאות מועמדים ומועמדות, המייצגים את האוכלוסייה הישראלית על גווניה השונים. הצוערים יצטרפו למינהל סחר חוץ אשר מפעיל כיום 42 נספחות ונספחים כלכליים ברחבי העולם, אשר מהווים את הזרוע הביצועית של המשרד בשווקים מתפתחים ומפותחים, ופועלים במגוון דרכים על מנת לסייע לכלכלה ולתעשייה הישראלית. כיום, שליש מתוך מערך הנספחים בעולם הינן נשים, אשר חלקן אחראיות על יעדי סחר אסטרטגיים עבור הכלכלה הישראלית, כגון ארה״ב, סין, טוקיו, OECD, האיחוד האירופי ועוד.