קרן הסיוע ממתינה לבקשות

הקרן, המעניקה סיוע של עד 800 אלף שקל לחברה עבור פרויקטים ומכרזים בינלאומיים, מופעלת על ידי משרדי הכלכלה והאוצר


10:57 ,01.10.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

קרן הסיוע לפרויקטים ולמכרזים בינלאומיים של משרד הכלכלה יוצאת שוב לדרך. הקרן, המופעלת על ידי מינהל סחר חוץ שבמשרד הכלכלה, מעניקה החזר הוצאות בשיעור של 50% מההוצאות הכרוכות בהגשת הצעה למכרז, או בעריכת סקר היתכנות והמוכרות על ידי הקרן, עד להיקף סיוע מרבי של עד 800 אלף שקל לחברה.

 

הקרן כבר אישרה מאז תחילת 2014 סיוע לחברות בהיקף של כ-7.5 מיליון שקל, כאשר עד סוף השנה צפויות להיות מאושרות בקשות נוספות, בסכום של עד 2.5 מיליון שקל נוספים.

 

הקרן, שנוסדה על ידי משרדי הכלכלה והאוצר, מיועדת לסייע לחברות ישראליות להתמודד עם קשיים הכרוכים בהתמודדות במכרזים וביצוע סקרי התכנות בחו"ל. קשיים אלו, כך מציינים במינהל סחר חוץ, מביאים לכך שמעטות החברות הישראליות אשר מתמודדות על פרויקטים ברחבי העולם. הקרן עוזרת בעיקר במימון הוצאות שונות כגון רכישת ציוד וחומרים, שירותי ייעוץ בארץ ובחו"ל, תשלום לקבלני משנה בארץ ובחו"ל, שכר עובדים, הוצאות נסיעה ועוד.

 

מאז תחילת פעילות הקרן ב-2011 אושרו כ-110 בקשות לסיוע, בהיקף מצטבר של למעלה מ-33 מיליון שקל. 

 

מנהל מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה אוהד כהן: "על מנת להגביר את הפוטנציאל המסחרי של חברות ישראליות בחו"ל, מפעיל המינהל מגוון כלים המסייעים לחברות לפעול בשוק הפרויקטים והמכרזים הבינלאומיים, ובכך ולממש את פוטנציאל היצוא לשווקי יעד. הקרן משתתפת בסיכון של החברות הישראליות שמתמודדות במכרזים ובפרויקטים, ומיועדת למעשה להגדיל את מספרן של החברות המגישות מועמדות לפרויקטים בזירה הבינלאומית".