שר הכלכלה והתעשייה שוחח עם עמיתו המרוקאי

השר מולאי חפיד אלעלאמי: ״נפתח אופק חדש בין שתי המדינות. אני מתכוון להפעיל את כל אנשי משרדי ע"מ להגיע להסכמים בנושאי ה-QIZ , מים, חקלאות, סייבר וטקסטיל. אין לי ספק שאנו יכולים להגיע למתווה תוך שבועיים ימים, ולהתחיל להתכנס לחתימת הסכמי שיתופי פעולה במהרה״


13:57 ,29.12.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

אתמול התקיימה שיחת עבודה מקוונת בזום בין שר הכלכלה והתעשייה עמיר פרץ ושר התעשייה, המסחר והכלכלה הדיגיטלית המרוקני מולאי חפיד אלעלאמי כשמטרתה, הנעה לפעולה להסכמי שיתוף פעולה כלכליים בין שתי המדינות.

 

השיחה, שהייתה חמה ומרגשת התקיימה במקביל בארבע שפות: עברית, מרוקאית, צרפתית ואנגלית. השיחה הייתה מרגשת, כשהשר, עמיר פרץ, שנולד במרוקו, סגר מעגל כשקיים שיחה רשמית כשר בממשלת ישראל עם שר בממשלת מרוקו.

 

במהלך השיחה, דנו השניים בשיתופי פעולה כלכליים והקמת צוות בליטרלי שיבנה את תכנית העבודה המשותפת לשנת 2021.. השרים קבעו לשוחח שוב בעוד כשבועיים, לאחר שהצוות יבנה מתווה עבודה לקראת חתימת הסכם.

 

השר פרץ: ״שתי המדינות שלנו חולקות אתגרים ומטרות דומות. בשתיהן קיים מחסור בגישה למים מתוקים, שתיהן נסמכות על חקלאות ושתי המדינות פועלות באופן אקטיבי לחזק את היכולות הדיגיטליות הלאומיות והשירותים הדיגיטליים הציבוריים. לכן, על מנת להמשיך ולקיים את השיתוף הפעולה, נרצה לסייע לחברות ישראליות ומרוקאיות לקחת חלק בפעילויות הממלכה המרוקאית ובישראל, בעיקר בתחומי המים, חקלאות, פינטק, סייבר, בריאות דיגיטלית , ציוד רפואי והשקעות״.

 

השר מולאי חפיד אלעלמי פרט בפני השר פרץ את יתרונות התעשייה המרוקאית כגון: תעשיית הרכב, טקסטיל, פוספטים וכן תעשיית המזון שאחד היתרונות של מרוקו הוא יכולת ההובלה של המוצרים לארה״ב.

 

בסיום השיחה, הזמין השר פרץ את עמיתו המרוקני לישראל ואמר שהוא ישמח לחזור ולבקר במרוקו  במשלחת רשמית יחד עם אנשי עסקים ותעשיינים ישראלים. השר המרוקני אמר שישמח להגיע לישראל כמו גם לארח את השר פרץ במרוקו.