גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 22.10.2017
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.493 -0.228
אירו 4.121 -0.464
ליש"ט 4.587 -0.467
100 יין 3.0818 -1.009
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

ברוש: יש ליצור מעמד כלכלי מיוחד לישראל

ערב ביקורו של טראמפ בישראל נשיא התאחדות התעשיינים הניח על שולחנו של ראש הממשלה תכנית חדשה וטוען: יש להעניק מעמד מיוחד לחברות ישראליות שפועלות בארה"ב
18.05.17 / 14:46
ברוש. יצירת שותפות אסטרטגית חדשה
18.05.17
ברוש. יצירת שותפות אסטרטגית חדשה

ערב ביקורו של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ בישראל, נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, העביר לראש הממשלה, בנימין נתניהו, תוכנית כלכלית חדשה וביקש ממנו כי בעת ביקורו של טראמפ, הוא יציב בקדמת הבמה גם את נושא הקשרים המסחריים בין המדינות, ויבקש מטראמפ להעניק לחברות ישראליות מעמד מיוחד בארה"ב, אשר ייתן להן עדיפות ותנאים משופרים על פני מדינות זרות אחרות. בין השאר, ברוש מבקש כי במסגרת המעמד המיוחד, תהיה הכרה של הממשל האמריקאי בהשקעה בישראל, כהשקעה בארה"ב.

 

עיקרי התוכנית עוסקים בהכרה של הממשל בהשקעה בישראל כהשקעה בארה"ב במסגרת הדיונים על צעדים להשבת חברות לארה"ב, שיתוף פעולה ותיאום בתחום המיסים והתאמת האמנה למניעת כפל-מס למדיניות הממשל החדש, האצת שיתוף הפעולה והקמת קרנות דו-לאומיות חדשות בתחום המחקר והפיתוח, אשר מהווה יתרון יחסי של שתי המדינות ותיאום ולימוד בנושאי הפחתת רגולציית יתר והסרת חסמי סחר.


ברוש כתב לנתניהו כי "אני פונה אליך כראש המגזר העסקי בישראל, בבקשה ייחודית, כי לצד חיזוק הקשרים המדיניים עם ידידתנו הקרובה, תפעל בד בבד לחיזוק הקשרים המסחריים ולהכרזה על יצירת שותפות כלכלית אסטרטגית בין שתי המדינות. לישראל וארה"ב ישנה מערכת יחסים אסטרטגית ארוכת שנים, המלווה את המדינה מיום הקמתה, ואנו מאמינים כי מערכת יחסים ייחודית זו צריכה לבוא  לידי ביטוי באופן מלא גם בהיבט הכלכלי".

 

לדברי ברוש, אמנם ישראל הייתה המדינה הראשונה לחתום על הסכם אזור סחר חופשי עם ארה"ב, דבר שהיווה ביטוי ממשי ליחס המיוחד בין שתי המדינות, אולם מאז 1985, תאריך חתימת הסכם הסחר החופשי, לא היה ביטוי נוסף משמעותי לשותפות הכלכלית האסטרטגית בין שתי המדינות.

 

"יצירת שותפות אסטרטגית חדשה עם המעצמה הכלכלית החזקה בעולם, יכולה להוות מקפצה של ממש לכלכלה הישראלית" כותב ברוש לנתניהו "אשר תעזור למקם את ישראל בעדיפות יחסית על שאר מדינות העולם בכל הנוגע ליחסי החוץ הכלכליים של ארה"ב. עדיפות זו תבוא לידי ביטוי הן בהגדלת היקפי הסחר, הן בהגדלת היקפי ההשקעות הזרות, הן בתעדוף אל מול כוונות מיסוי חדשות של ארה"ב והן בשיתוף פעולה טכנולוגי בין המדינות. חוסנה של מדינת ישראל תלוי לא פחות בכלכלה חזקה וצומחת, ויצירת שותפות כלכלית בינינו לבין ארה"ב תהווה נכס אסטרטגי לחוסנה הכלכלי של מדינת ישראל. לשמחתנו הנשיא טראמפ כבר מכיר בחשיבות העצומה של כלכלה חזקה לחיזוק חוסנה של מדינה- זאת באמצעות יצירת גרעין תעשייתי מוצק, קידום הדדיות ביחסי סחר, מניעת סחר לא הוגן והגדלת היקפי היצוא, ועל כן אנו  מאמינים שכמי שמעוניין בטובתה של ישראל וחיזוקה, הוא יסכים להעניק מעמד מיוחד בארה"ב לחברות ישראליות ולהשקעות בישראל".

 

 

המגזין הדיגיטלי
גליון 912
פייסבוק

×