המוסד הישראלי לבוררות עסקית: מזכר הבנות לשת״פ בינלאומי עם אחד מוסד בוררות גדול באסיה

מזכר ההבנות נחתם עם BAIAC, המוסד לבוררות בסינגפור, מטעם מרכז הבוררות Beihai הסיני. יו״ר מועצת המנהלים של המוסד, עו״ד אוריאל לין: ״המוסד לבוררות עסקית של לשכת המסחר תל-אביב זוכה להכרה עולמית״


14:13 ,30.09.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

המוסד הישראלי לבוררות עסקית מיסודו של איגוד לשכות המסחר, חתם על מזכר הבנות לשיתופי פעולה עם BAIAC, המוסד לבוררות בסינגפור, מיסודו של מרכז הבוררות Beihai בסין, אחד ממוסדות הבוררות הגדולים בעולם, אשר מנהל עשרות אלפי תיקים מידי שנה.

המוסד לבוררות בסינגפור עיצב כללי בוררות מיוחדים לניהול יישוב סכסוכים בתקופת הקורונה, והוא, במובן זה, מהחלוצים בעולם. נשיא המוסד בסינגפור השתתף בצוותי הניסוח של כללי הבוררות במוסדות הבוררות הגדולים בעולם.

 

מזכר ההבנות שנחתם כולל הסכמות לשיתופי פעולה, לרבות יוזמות למרכז בוררות בינלאומי שיכלול את ישראל, סין ודרום מזרח אסיה; שילוב בוררים הדדי בבוררויות בינלאומיות; המלצות על בוררים ומגשרים; ועוד.

 

עו״ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר ויו״ר המוסד הישראלי לבוררות עסקית ועו״ד מנשה כהן, נשיא המוסד הישראלי לבוררות עסקית, חתמו על מזכר ההבנות מטעם הצד הישראלי. מטעם BAIAC חתמו פרופ׳ סטיב נגו, נשיא המוסד לבוררות בסינגפור וכן אלויסיס ווי, חבר הוועד המנהל.

 

עו״ד אוריאל לין: ״אין ספק כי החתימה על הסכם זה היא בבחינת פריצת דרך בכל נושאי יישוב הסכסוכים עם עסקים בארצות אסיה, עמם קשרי עבודת הבוררות המשותפת היו עד היום מעטים מאוד. המוסד לבוררות עסקית של לשכת המסחר תל-אביב זוכה להכרה עולמית. זהו גם חלק לא נפרד מהתרחבות הסחר עם אסיה״.

 

עו״ד מנשה כהן: ״המוסד הישראלי לבוררות עסקית הוא הגוף המוביל ביישוב סכסוכים בישראל. מזכר ההבנות הוא חלק מהמהלך שאנו מובילים להפיכת המוסד הישראלי לבוררות עסקית לגוף בינלאומי מוביל. אנו פועלים לשיתופי פעולה עם כל מוסדות הבוררות המובילים בעולם. תודה לנשיא לשכת המסחר על הסיוע לשילוב המוסד הישראלי לבוררות עסקית כגוף חשוב בעולם הבוררות הגלובלי״.