גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 19.12.2018
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.763 -0.397
אירו 4.2846 +0.007
ליש"ט 4.7739 +0.128
100 יין 3.3496 +0.438
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

תעשיינים ואנשי עסקים במפגש עם משלחת מטורקיה

משלחת של עשרה מנהלי חברות סטארט-אפ שהגיעה לישראל ביוזמתו של התעשיין סטף וורטהיימר נפגשה עם נציגי התאחדות התעשיינים ונשיא לשכת המסחר ישראל-טורקיה
13.11.17 / 11:57
מימין: מנשה כרמון, סטף וורטהיימר ושגריר טורקיה בישראל, כאמל אוקם
13.11.17
מימין: מנשה כרמון, סטף וורטהיימר ושגריר טורקיה בישראל, כאמל אוקם
וורטהיימר והשגריר הטורקי עם המשלחת מטורקיה
13.11.17
וורטהיימר והשגריר הטורקי עם המשלחת מטורקיה

התעשיין סטף ורטהימר הביא לישראל משלחת של עשרה מנהלי חברות סטארט-אפ מהטכנו-פארק שהקים ב-GOSB טורקיה, בראשם פרופ' אמרי אקסאן מנהל הטכנו-פארק. למפגש הוזמנו שגריר טורקיה בישראל כאמל אוקם, נציגי התאחדות התעשיינים ונשיא לשכת המסחר ישראל-טורקיה מנשה כרמון.

 

במסגרת המפגש שהתקיים בהתאחדות התעשיינים, הוצגו סטארט-אפים חדשניים בתחום הרפואה וכן טכנולוגיה חדשה בתחום ניהול אולפני טלוויזיה, באירוע שהתקיים בבית התאחדות התעשיינים.

 

"קיימת חשיבות עילאית לפעילות עם מודל המבוסס על ייצוא. לישראל וטורקיה פוטנציאל לשיתוף פעולה תעשייתי פורץ דרך״, ציין ורטהימר, והוסיף כי תעשיינים תמיד מקדימים את הפוליטיקאים בעשיית שלום ויחסי שכנות טובה, באמצעות ייצור וסחר משותף.

 

השגריר כאמל אוקם ציין כי בטורקיה קיימים כיום 52 פארקי תעשייה בהם פועלות 4,000 חברות ומועסקים 42,000 עובדים. סך הייצוא מטורקיה מוערך ב-2.5 מיליארד דולר בשנה.

 

"הפוליטיקה לא תפריע ליחסי הסחר והתעשייה בין ישראל וטורקיה, החיבור טוב ומניב והדינמיקה מובנת לשני הצדדים. יש לנו בסיס תעשייתי רחב ומבוסס המעניק הזדמנות לשני הצדדים" הדגיש השגריר אוקם.

 

מנהל אגף סחר חוץ של התאחדות התעשיינים, דן קטריבס, הוסיף: "ישראל וטורקיה הן כלכלות אשר משלימות אחת את השנייה. שתי המדינות מרוויחות משיתוף הפעולה העסקי וממשיכות לתפקד ולהדק את הקשרים המסחריים, על אף חילוקי הדעות המדיניים. יש לקוות, כי מערכת היחסים הכלכלית החיובית בין המדינות תמשיך ותתפתח וההוכחה הניצחת לכך, הנה הביקור הנוכחי של נציגי פארק התעשייה בטורקיה ונציגי החברות הפועלות בפארק זה, המחפשים שותפים ישראליים כדי לעבוד עימם לטובת השוק הטורקי והשוק הגלובלי״.

 

במסגרת ביקורם בישראל, ערכו הסטארט-אפיסטים במהלך סוף השבוע האחרון ביקור בפארק התעשייה הערבי-יהודי הראשון בישראל-בנצרת, שהקים התעשיין סטף ורטהימר, בנצרת בעלות 22 מיליון שקלים, שם התרשמו מהפעילות הענפה של המפעלים והחברות הפועלות בפארק התעשייה, כמו: אמדוקס, אלפא אומגה בע"מ תכנון וייצור מכשור רפואי, MEET מרכז לטכנולוגיה, ג'ולי יהלומים ותכשיטים, ברודקו- חברת היי טק ועוד. כמו כן חשפו את המיזמים החדשניים שלהם בפני תעשיינים ויזמים ישראליים שהוזמנו למפגש.

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 925
פייסבוק

×