משלוח יצוא ראשון של קנאביס רפואי

חברת ICL הפעילה משלוח יצוא אווירי ראשון מישראל להולנד אשר הצריך תיאום מול גורמי הרגולציה בישראל ובחו״ל. ערן תמיר, מנכ״ל ICL: רואים במשלוח זה פריצת דרך, המהווה Case Study מצוין לתהליך היצוא


14:14 ,18.12.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת ICL תפעלה משלוח יצוא אווירי ראשון של קנאביס רפואי מישראל להולנד.  

 

מדובר בסנונית ראשונה, שהצריכה תיאום מול גורמי הרגולציה בישראל, ושיח מקצועי עם הגורמים השונים לאורך שרשרת האספקה בארץ ובחו״ל: מסופי מטען, מכס, חברות תעופה וכו׳. מאחר וזהו משלוח ראשון מסוגו, היה צריך לבחון את הסיכונים וההנחיות בתחומי האיכות והאבטחה ולגבש תהליך שיעמוד בדרישות המחמירות בכל שלב, לבחון נתיבי שילוח אפשריים ולבחור ספקי שירות מנוסים שיעמדו במשימה.

 

את ההכנות הרבות למשלוח והתפעול השוטף, ליווה מקרוב ארז שוורץ, מנהל תחום LifeScience בחברת ICL בכדי להתמודד עם האתגרים המקצועיים ולתת מענה לאירועים בלתי צפויים. המשלוח יצא מישראל על גבי טיסה של חברת סוויס. 

 

ערן תמיר, מנכ״ל ICL מסר כי: ״לאחר כ-3 שנים של למידה ובחינת הדרישות הרגולטוריות, וההנחיות לשינוע קנאביס רפואי, פעלנו מול כל הגורמים בכדי להצליח במשימה. אנו רואים במשלוח זה פריצת דרך, המהווה Case Study מצוין לתהליך היצוא, ממנו כל התעשייה יכולה ללמוד. אנו נערכים למשלוחים נוספים ומקווים שבקרוב יאושר ויסודר תהליך היצוא למוצרי קנאביס רפואי״.