נחתם צו ייצוא חופשי להסדרת ייצוא קנאביס רפואי

הצו, שייכנס לתוקף תוך 30 יום, קובע כי מי שירצה לייצא מוצרי קנאביס רפואי מסוימים מישראל, יפנה לקבלת רישיון ממשרד הבריאות, ובכפוף לקבלת רישיון זה, יוכל לייצא את הטובין


13:27 ,13.05.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

היום (ד׳) נחתם צו ייצוא חופשי להסדרת יצוא מוצרים מסוימים של קנאביס רפואי מישראל. הצו מהווה שלב נוסף ביישום החלטת הממשלה להתיר יצוא מוצרי קנאביס רפואי, שהתקבלה בשנה שעברה. הצו קובע כי מי שירצה לייצא מוצרי קנאביס רפואי מסוימים מישראל, יפנה לקבלת רישיון ממשרד הבריאות, ובכפוף לקבלת רישיון זה, יוכל לייצא את הטובין, בהתאם למפורט בפקודת הסמים המסוכנים. הצו ייכנס לתוקף 30 ימים מיום פרסומו ברשומות.

 

על פי ההערכות, ההכנסות מיצוא הקנאביס הרפואי למשק הישראלי, צפויות להיות בהיקף של מאות מיליוני דולרים מידי שנה. כבר היום יש בישראל למעלה מעשר חוות גידול וחמישה מפעלים, העומדים בכל התקנים הנדרשים על ידי משרד הבריאות. כמו כן חוות ומפעלים נוספים נמצאים בהליכי הקמה ורישוי.

 

שר הכלכלה, אלי כהן: ״מדובר בצעד משמעותי ליצואנים ולתעשייה הישראלית, שתאפשר גם הרחבת אפשרויות הייצוא בענף וגם הגדלת התעסוקה והעסקת עובדים חדשים בתחום, במיוחד לאור הביקוש הרב בעולם למוצרי קנאביס רפואי מישראל״. 

 

חיים הורביץ, יו״ר פורום יצרניות הקנאביס הרפואי בהתאחדות התעשיינים: ״היום נקבעה אבן דרך משמעותית בדרך למסד בישראל תעשיית קנאביס שתייצר לעולם. דווקא בימים כאלה יש חשיבות עצומה לקידום ענף הקנאביס הרפואי המסוגל לספק מקומות עבודה רבים במשק ולהוות מנוע צמיחה משמעותי. אנו מברכים את שר הכלכלה והתעשייה על המהלך ועכשיו על שר הבריאות הנכנס להבין את הפוטנציאל העצום ולהגדיל את התפוקה לשוק המקומי באמצעות קידום אישורי הייצוא״

 

ממשרד הכלכלה נמסר כי כ-60,000 ישראלים מטופלים בקנאביס רפואי, כאשר לפי ההערכות נצרכים בישראל כ-25 טון קנאביס רפואי בשנה לשם כך. כושר הייצור של התעשייה הישראלית גבוה הרבה יותר, ובקרוב, עם כניסת היצרנים החדשים למעגל הייצור, ניתן יהיה להגיש בקשות למשרד הבריאות לייצוא.