רוזה קופלר: ״הידע שלי בלוגיסטיקה הגדיל לי את הרווחיות״

רוזה קופלר, סוחרת אי-קומרס במשרה מלאה בזירות חשובות ומשמעותיות כמו Amazon ו-eBay תשתתף במושב ״לוגיסטיקה בעידן האי-קומרס ותחלוק טיפים מניסיונה. ״יש המון דרכים לשפר ולייעל״


14:02 ,06.06.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

רוזה קופלר, סוחרת אי-קומרס במשרה מלאה בזירות חשובות ומשמעותיות כמו Amazon ו-eBay הצליחה להקים עסק רווחי באי-קומרס. רוזה תשתתף במושב ״לוגיסטיקה בעידן האי-קומרס״ שיתקיים בקרוב, ותספר כיצד הניסיון שלה כעובדת בחברת שילוח תרם לידע הרב שלה בנושא ונתן לה את ה-edge שתרם להצלחה.

 

איך הפכת בעצם למוכרת באינטרנט?

 

רוזה: ״התחלתי כמו הרבה אנשים ממכירת פריטים מהבית באיביי. פתחתי ארונות ורוקנתי כל מה שלא הייתי צריכה. באופן מפתיע ראיתי שאפשר להרוויח מהעניין כמה שקלים, והתחלתי לחפש מוצרים ׳אמיתיים׳ למכור. מכרתי במשך שנה כל מיני מוצרים בשיטת ניסוי וטעייה עד שהתגלגלתי למוצרים בקטגוריית היופי. התחלתי את העסק ללא כל הון עצמי, ואת כל הרווחים גלגלתי עד שהעסק גדל משמעותית״.

 

היום את בעצם עצמאית?

 

רוזה: ״אני יצואנית. כיום אני מנהלת מספר חנויות אונליין, ומוכרת בזירות שונות בעולם. כל הסחורה נקנית מספקים בארץ ונשלחת ללקוחות הסופיים בחו״ל. אני מנהלת את שרשרת האספקה מהזמנת הלקוח עד אספקת ההזמנה כשכל זה מתבצע מישראל. יש לי מחסן ואני מנהלת את כל הלוגיסטיקה של ניהול המלאי, האריזה וחברות השילוח״.

 

היה לך ידע מקצועי שסייע לך בתחום המכירות באי-קומרס?

 

רוזה: ״לפני שהתחלתי לעסוק באי קומרס, עבדתי שנים רבות בחברות שילוח. בזמן עבודתי למדתי את כל הנושאים החשובים שיש לדעת בשילוח בינלאומי: שיטות שילוח שונות - אוויר, ים, בלדרות. איך יודעים מתי להשתמש בכל שיטה. בתי מכס בעולם - איך למלא ניירת למשלוח כדי שיהיו כמה שפחות עיכובים במכס, תמחור נכון - טווח מחירים של שירותים שונים, היכן אפשר להוריד מחירים ואיך, צורת אריזה, ביטוח - חברות שילוח הן לא חברות ביטוח, את הידע שצברתי אני מיישמת בעסק שלי כיום. אנשים רבים מתרכזים בהגדלת העסק על ידי מציאת מוצרים נוספים כל הזמן או לחלופין הגדלת מלאים. אחת הדרכים להגדלת רווחיות בצורה משמעותית היא דווקא דרך הלוגיסטיקה״.

 

מה השיעור הכי משמעותי שלמדת מהפעילות שלך?

 

רוזה: ״פעמים רבות בעבודה בעסק אנחנו נשאבים לעבודה היומיומית, גדלים, אבל נשארים הרבה פעמים עם התבניות שבנינו בתחילת העסק. כשהעסק גדל, ברוב הפעמים מה שמתאים לעסק קטן, כבר לא מתאים לעסק גדול וצריך לבחון את הדברים מחדש. בחינה של אספקטים רבים בנושא הלוגיסטיקה בלבד, מבלי להגדיל את המלאי ומוצרים נוספים, יכולה להגדיל משמעותית את הרווחיות של העסק במסגרת מה שיש״.

 

רוזה קופלר תשתתף במושב ״לוגיסטיקה בעידן האי-קומרס״ במסגרת כנס PORT2PORT שיתקיים באקספו ת״א ב-25 ביוני ותחלוק טיפים מהתחום הלוגיסטי שיכולים לעזור לכל עסק מקוון. לפרטים והרשמה לחצו כאן.