פדאקס לא תחדש חוזה שירותי הקרקע מול אמזון

החוזה בין אמזון ופדאקס Ground לשירותים ברחבי ארה״ב יסתיים עם תום החוזה באוגוסט הנוכחי. זאת חודשיים לאחר שהחברה הודיעה כי לא תחדש גם את חוזה שירותי האקספרס מול אמזון


10:40 ,11.08.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת פדאקס לא תחדש את שירות משלוחי הקרקע (Fedex Ground) עם חברת אמזון אשר אמור לפוג בסוף החודש (אוגוסט).

 

דובר של החברה ציין כי שינוי זה נעשה בהתאמה עם האסטרטגיה של החברה להתמקד בשוק האי-קומרס הנרחב. נציין כי ההודעה מגיעה חודשיים לאחר שחברת פדאקס הודיעה כי היא לא תחדש את חוזה שירותי האקספרס המקומיים שלה בארה״ב עם אמזון, תוך שהיא מספקת הסבר דומה.

 

נציין כי התחרות בין אמזון וחברות לוגיסטיקה צד-שלישי (3PL) כמו פדאקס צומחת בהדרגה. עד לאחרונה, חברות להובלת חבילות התעלמו מהאיום הגדל של הרשת הלוגיסטית של אמזון. אבל אז, מוקדם יותר השנה, אמזון רשמה בדוחות הכספיים שלה, בין המתחרות,  חברות לוגיסטיות וחברות בעלי מרכזי הפצה.

 

פדאקס אף כתבה בדו״ח הכספי השנתי שלה כי ״חברות שילוח עם פעילות גבוהה, כמו אמזון, מתפתחות ומטמיעות יכולות פנימיות לשילוח תוך שימוש בספקים עצמאיים לטובת ביצוע משלוחים, ויוכלו להיחשב כתחרות״.

 

דובר של חברת אמזון הודיע כי ״אנחנו מחדשים ללא הרף על מנת לשפר את חוויית השילוח שלנו ולפעמים המשמעות היא הערכה מחודשת של היחסים שלנו עם חברות השילוח. חברת פדאקס היתה שותפה נהדרת במשך השנים ואנחנו מעריכים את כל העבודה שעשתה כששלחה חבילות ללקוחות שלנו״.