ארגון המשלחים הבינ"ל בהונג קונג בקריאה נואשת לממשלת להגיש תמיכה בשל נזקי מגיפת ה – SARS

ביטולן של טיסות הנוסעים להונג קונג, בשל התפשטות מגיפת ה – SARS , פוגעת פגיעה בלתי הפיכה במגזר היצוא הסיני. מעל ל- 50% מהיצוא האווירי הסיני מתבצע בגחונם של מטוסי נוסעים, לכן, ביטולן של 30% מטיסות הנוסעים פוגע קשות בניהול השוטף של מגזר ההובלות ואינה מאפשרת


00:00 ,20.04.2003 מאת: מערכת פורט2פורט
יו"ר ארגון המשלחים הבינלאומיים בהונג קונג יצא במהלך יום ד' בהודעה לעיתונות לפיה, ביטולן של טיסות הנוסעים להונג קונג, בשל התפשטות מגיפת ה – SARS , פוגעת פגיעה בלתי הפיכה במגזר היצוא הסיני. לדבריו, מעל ל- 50% מהיצוא האווירי הסיני מתבצע בגחונם של מטוסי נוסעים, לכן, ביטולן של 30% מטיסות הנוסעים פוגע קשות בניהול השוטף של מגזר ההובלות ואינה מאפשרת ליצואנים הסינים לעמוד במועדי האספקה.

משלחים בינלאומיים הפועלים מהונג קונג נאלצים, לאור הלחץ הרב מצד היצואנים, לאתר נמלי תעופה חלופיים שמהם ניתן לנתב סחורות יצוא המיועדות לשווקים באירופה וארה"ב.

ארגון המשלחים של הונג קונג קורא לממשלה ולחברות התעופה הפועלות להונג קונג לנסות ולמצוא נוסחה לפיה ניתן יהיה להתגבר על המשבר. ההודעה, מביעה,מחד, הבנה מוחלטת למצבן של חברות התעופה אולם מאידך, פונה ומבקשת מהחברות לבחון היטב את צעדיהן לאור הפגיעה המתמשכת במשלוחי היצוא הסיניים.

בתוך כך נודע כי נמלים בעולם החלו לנקוט בצעדים אקטיביים למניעת כניסתה של המגיפה. נמל קולומבו בסרילנקה הודיע על הנחיות מיוחדות לאוניות שצוותיהן חלו במחלה. שלטונות הנמל אוסרות כניסת האוניות לנמל והן תאלצנה להישאר בבידוד רפואי. במקביל הודיעו גם שלטונות המכס הספרדי על נקיטת צעדים ליבוא ממדינות המזרח הרחוק. על פי הידיעות דורש המכס הספרדי כי מטענים המגיעים מהמדינות : הונג קונג, סין, טיוואן, סינגפור , טורונטו קנדה יהיו חייבים בהצגת תעודות חיטוי, העדר אישורים אלו ימנע התרתם ממכס של הטובין או אף את השמדתם.

על פי הידיעות, ההוראה מתייחסת לפריטים המסווגים תחת פרטי מכס 63.10 – 63.19 . בנוסף, המטענים יעברו חיטוי גם בנמליה של ספרד.

הידיעה נמסרה באדיבות מר ברי פינטוב, מנכ"ל ארגון הגג של סוכני המכס והמשלחים הבינלאומיים.