אל על: חזרה הדרגתית של טיסות נוסעים ומטען

החברה תחדש את פעילות טיסות המטען במטוסי החברה לשנגחאי, בומביי והונג קונג ותפעיל בנוסף טיסות שכר על פי הצורך. החל מה-1 באוקטובר החברה תחדש טיסות נוסעים סדירות. לחברה בעל שליטה חדש - אלי רוזנברג שמחזיק ברוב מניות החברה לאחר ההנפקה שנערכה אתמול


12:55 ,17.09.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

אל על מודיעה על חזרה הדרגתית של טיסות נוסעים ומטען. על פי הודעת החברה החל מה-21.9, החברה תחדש את פעילות טיסות המטען במטוסי החברה לשנגחאי, בומביי והונג קונג ותפעיל בנוסף טיסות שכר על פי הצורך (ר׳ ידיעה נפרדת).

ההודעה על החזרה לפעילות מגיעה לאחר שאל על גייסה אמש סך של 505 מיליון שקל בהנפקה ציבורית של מניותיה. המדינה, שהזמינה 395 מיליון מניות במחיר המינימום, תרכוש מניות בסכום של 130-100מיליון שקל. בעקבות ההנפקה, השליטה באל על תעבור לאלי רוזנברג (29) לאחר שחברת ״כנפי נשרים תעופה״ שבשליטתו רכשה 42.9% ממניות החברה לאחר ההנפקה. אחזקתה של חברת כנפיים באל על, שבשליטת תמי מוזס-בורוביץ׳, תרד ל-15.2%.

 

כמו כן הודיעה אל על כי החל מה-1 באוקטובר אל על תפעיל טיסות נוסעים סדירות לאתונה ובנוסף, חברת סאן דור מבית אל על, תציע טיסות שכר למספר יעדים ביוון וקרואטיה, באמצעות סיטונאי תיירות נבחרים בישראל.

 

החל מה-12.10, החברה תחדש את פעילותה ליעדי הדגל בהם ניו יורק, לונדון ופריז. הטיסות ליעדים אלו יבוצעו במטוסי הדרימליינר של החברה.

 

כמו כן, החליטה החברה על הארכת החופשה ללא תשלום (חל״ת) של עובדים בחברה, זאת עד ליום 31 באוקטובר 2020. על פי אל על, נכון למועד זה מצויים בחל״ת כ-5,940 עובדים של החברה וחברות הבנות שלה. החזרת עובדים מחל״ת לצורך הטיסות המתוכננות צפויה להיות הדרגתית, בהיקפים שאינם מהותיים ובהתאם להיקף הטיסות.  

 

מהחברה נמסר כי ״אל על פועלת בהתאם להנחיות משרד הבריאות ולתו הכחול. הכניסה לישראל אפשרית לבעלי דרכונים ישראלים בלבד, בהתאם להנחיות הממשלה״.