רש״ת: גידול של 17% בתנועת הנוסעים בפסח

במהלך הפסח צופה רשות שדות התעופה כי בנתב״ג יעברו מעל 1.7 מיליון נוסעים. תנועת המטוסים בטיסות בינלאומיות צפויה לעמוד על כ-10,500 טיסות - גידול של כ-22%


10:50 ,20.03.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

שר התחבורה ישראל כ״ץ: ״עם כניסתי לתפקיד פעלתי להוזלת יוקר המחייה בישראל. רפורמת השמים הפתוחים מאפשרת לראשונה לצרכן הישראלי לרכוש כרטיס טיסה ליעדים חדשים ובמחירים זולים במיוחד. התחרות בענף הביאה לפתיחת קווים חדשים לישראל וממנה ולתוספת טיסות של חברות התעופה, המציעות חבילות טיסה במחירים אטרקטיביים, החוסכים לצרכן הישראלי כסף רב. ההסכם מאפשר להגדיל את התיירות הנכנסת לישראל ומייצר מאות מקומות עבודה חדשים עבור הישראלים. הוא הופך את ישראל לחלק אינטגרלי ממדינות האיחוד האירופאי בכל הנוגע לתחום התעופה ופותח בפני ישראל כ-500 שדות תעופה ברחבי אירופה ללא כל הגבלה״, אמר השר כץ.

 

מרשות שדות התעופה נמסר כי נרשם גידול חד בפעילות של טרמינל 1 המיועד לטיסות ״לואו קוסט״ ובחודש מרץ הנוכחי צפויות להתקיים בו 260 טיסות בשבוע וביום השיא יהיו 44 טיסות ביום. עוד נמסר מרש״ת כי חמש חברות תעופה חדשות תתווספנה השנה  לפעילות בנתב״ג, והן צפויות להרחיב את התחרות על קווי התעופה.

 

מרש״ת נמסר כי ״נמל התעופה בן גוריון מפעיל  כבר היום מעל 110 חברות תעופה ל-140 יעדים בינלאומיים - תמונת מצב ייחודית בעולם לשדה בסדר גודל שכזה״.

 

עוד נמסר מרש״ת כי הגידול הדרמטי בתנועת הנוסעים בנתב״ג יימשך גם במהלך חופשת הפסח השנה, אשר תחל עם יציאת הילדים לחופשת הפסח, ב-22 במרץ.

 

מרש״ת נמסר עוד כי על פי הצפי, ימי השיא בתנועת הנוסעים במהלך הפסח הינם יום ראשון, ה-8 באפריל, בו יעברו כ-95 אלף נוסעים. היעדים המועדפים על הנוסעים  במהלך פסח 2018 הינם: טורקיה (טיסות מעבר), איטליה, צרפת, ארה״ב וגרמניה. החברות המובילות בפסח הן אל על, טורקיש, וויזאייר, איזי ג׳ט ואירופלוט.