בן הרוש: היוזמה לאסור כניסת משאיות למטרופולין ת"א חובבנית

לטענת יו"ר מועצת המובילים והמסיעים בישראל נציגי חברות המשאיות לא קיבלו נתונים ועובדות על תנועת המשאיות בכבישי גוש דן. "היוזמה הזאת יכולה להזיק יותר מאשר להועיל"


00:00 ,07.10.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

לטענת יו"ר מועצת המובילים והמסיעים בישראל נציגי חברות המשאיות לא קיבלו נתונים ועובדות על תנועת המשאיות בכבישי גוש דן. "היוזמה הזאת יכולה להזיק יותר מאשר להועיל"
 
גבי בן הרוש, יו"ר מועצת המובילים והמסיעים בישראל, המייצג את חברות בעלי המשאיות, התייחס הבוקר ליוזמת הפיילוט של משרד התחבורה בנוגע לאיסור כניסת משאיות למטפרופולין ת"א בשעות הבוקר המוקדמות.
 
לדברי בן הרוש, מדובר ביוזמה שהיא "לא רצינית ולא מקצועית אשר יכולה להזיק יותר מאשר להועיל". בן הרוש ציין כי לנציגי חברות המשאיות לא הוצגו נתונים ועובדות על תנועת המשאיות בכבישי גוש דן, זאת לעומת הדיונים הרציניים, לדבריו, שהתקיימו בנושא בנוגע להפעלת הפיילוט בכביש תל אביב - ירושלים.
 
"בדיון על הפיילוט בירושליים קיבלנו נתונים, הציגו בפנינו חלופות הולמות ואף מצאנו מגרש חנייה למשאיות שהיו בדרך. היוזמה הנוכחית של משרד התחבורה מעלה ריח חריף של חובבנות. זה לא עבודה אמיתית ומקצועית. הרי כל המשאיות שייכנסו למטרופולין גוש דן בתשע במקום בשש בבוקר ייאלצו גם לצאת ממנו שלוש שעות מאוחר יותר – אז מה עשינו בזה? הפקקים יימשכו עד שעות שבע ושמונה בערב".
 
נזכיר כי שר התחבורה הודיע אתמול על יוזמה שתאסור כניסת משאיות במטרופולין ת"א בין השעות שש עד תשע בבוקר וזאת החל מה-1 בינואר 2011. השר כץ ציין כי סגירת הכבישים לתנועת משאיות בשעות הבוקר היא חלק מפרויקט ניסיוני עליו החליט במטרה להפחית את גודש התנועה בכבישים ולצמצם את זיהום האוויר בריכוזי האוכלוסייה הגדולים במטרופולין תל אביב.
 
ממשרד התחבורה נמסר כי השר כץ החליט על ביצוע הפיילוט בעקבות "הצלחה חסרת תקדים" שנרשמה לפיילוט שנערך לאחרונה בכביש ירושלים תל אביב.