בעקבות פיילוט ת"א: נהגי המשאיות יאלצו לעבוד 18 שעות ביום

איסור הכניסה לנתיבי איילון ובכבישים המובילים לירושלים בשעות הבוקר יאריכו את שעות עבודת נהגי המשאיות. בן הרוש מבקש מהשר כץ לשנות התקנה הקובעת כי נהג משאית יכול לעבוד עד 12 שעות ביום


00:00 ,02.02.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

ביום השני לפיילוט של משרד התחבורה, לפיו אסורה כניסת משאיות השוקלות מעל 12 טון לנתיבי איילון בשעות הבוקר, אומרים במועצת המובילים והמסיעים כי, תקנה 168 לתקנות התעבורה, לפיה מותר לנהג משאית לעבוד 12 שעות ביום, הפכה לחסרת כל משמעות משום שחסימת תנועת המשאיות בכניסה לערי גוש דן ובכבישים המובילים לירושלים תיאלץ את הנהגים לעבוד 18 שעות ביום.

גבי בן הרוש ,יו"ר מועצת המובילים והמסיעים, הודיע לשר התחבורה, ישראל כץ, כי לנוכח ההגבלות שהטיל על תנועת המשאיות בשעות הבוקר ובשעות אחר הצהריים, יאלצו הנהגים לשהות בכבישים שש שעות נוספות מדי יום , שלוש שעות בבוקר ושלוש שעות אחר הצהרים. בן הרוש מבקש משר התחבורה לבצע את השינויים בתקנה מיד, וכן להורות למשטרה לא לרשום דוחות לנהגים בגין עבירה זו.

עוד נמסר ממועצת המובילים כי, בענפי המשק הרבים שייפגעו מחסימת התנועה למשאיות מתכסים עצה כיצד להגיב על הגזירה שמשבשת את סדרי העבודה, וגורמת הפסדים לפעילות השוטפת של מרבית העסקים.

ממשרד התחבורה לא התקבלה תגובה עד למועד הפרסום.