גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 19.11.2017
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.519 -0.114
אירו 4.1506 +0.106
ליש"ט 4.6635 +0.314
100 יין 3.1267 +0.382
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

הסכם פשרה בתביעה של בן הרוש את סוקניק

במסגרת הסכם הפשרה כתב סוקניק מכתב התנצלות לבן הרוש וציין "הבנתי כי התכוונת כל העת לפעול לטובת האינטרס של ארגון המובילים"
04.04.17 / 14:14
גבי בן הרוש. לא לפגוע בתפקוד הנמל
04.04.17
גבי בן הרוש. לא לפגוע בתפקוד הנמל

השתלשלות העניינים: בתחילת ינואר 2015 פנה בן הרוש במכתב חריף לשר התחבורה, ובו קבל על ניסיונו של משה עברי סוקניק, יו"ר חברת נמל חיפה לשעבר, לפטר את מנכ"ל נמל חיפה ובכך להשאיר את החברה ללא יד מכוונת, ויפגע בתפקודו היעיל של הנמל. מכתב זה קיבל ביטוי בעיתונות המקצועית ואף קיבל תמיכה גלויה מצד ראשי ארגונים נוספים כגון: התאחדות התעשיינים, לשכת הספנות  ולשכת המסחר, אשר יצאו חוצץ נגד פיטורי מנכ"ל נמל חיפה בטענה שהדבר יגרום לנזק בלתי הפיך.

 

ביום 19.1.16 פנה סוקניק במכתב לשר התחבורה, לשר האוצר ולמכובדים נוספים, בו טען כי מנכ"ל  נמל חיפה, נוהג לפצות את תומכיו בניגוד לכללי מנהל תקין וכדוגמה לכך ציין כי בתו של בכיר בענף ההובלה קיבלה תנאים  מועדפים בנמל. זאת, תוך העלמת  מידע מהשרים על כך שעל שולחנו הונחה חוות דעת ברורה מאת מבקר הנמל שמציינת במפורש כי מדובר בהליך תקין בהתאם לכל הנהלים המקובלים.

 

ביום 10.2.16 פורסמה כתבה בעיתון הכלכלי "דה מרקר" בה תואר בן הרוש כאדם מושחת, אשר נוכח מעמדו וקשריו עם מנכ"ל נמל חיפה, הצליח להשיג עבור בתו תנאי שכר מפליגים, מונתה לתפקידה בנמל ללא מכרז, ואף קיבלה מימון ללימודיה על חשבון הציבור.

 

בעקבות פניית סוקניק לשרים ולמכובדים ובעקבות פרסום הכתבה ב"דה מרקר" בתאריך 28.3.16, לפני כשנה, הגיש בן הרוש - בשמו ובשם מועצת המובילים - תביעת לשון הרע, באמצעות ב"כ עו"ד אסנת אהרוני – שלחון, נגד יו"ר דירקטוריון נמל חיפה משה עברי - סוקניק וחברת נמל חיפה.

 

כאמור, ב-20 במרץ 2017 הגיעו הצדדים בתביעה להסכם פשרה. במסגרת הסכם הפשרה, כתב סוקניק מכתב התנצלות לבן הרוש. במכתב, סוקניק מביע התנצלות תוך שהוא מצר על הפגיעה בבן הרוש, בבתו ומציין כי לא היתה לו כל כוונה לפגוע בהם אישית וכן מאשר כי המניע לתמיכתו של בן הרוש במנכ"ל חברת נמל חיפה היה אך ורק טובת האינטרס של חברות ההובלה. כמו כן, הנמל מציין בפשרה כי עמדותיו של סוקניק אינן מייצגות את עמדת הנמל וכי לא נפל כל דופי בהתנהלות הנמל מול מועצת המובילים. ביום 30.3.17 קיבלה הפשרה מעמד של פסק דין.

 

ממועצת המובילים נמסר כי בפרסומים טרם התביעה, בן הרוש הדגיש שהוא מתנגד להחלפת מנכ"ל הנמל בכדי שלא לפגוע בתפקוד היעיל של הנמל ולא לגרום לאי יציבות ניהולית שתפגע בלקוחות, במובילים ובטובת הציבור.

 

המגזין הדיגיטלי
גליון 912
פייסבוק

×